9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Багатомісячний простій обійшовся ХТЗ в $8 млн

blank
ХТЗ

Харківський тракторний завод (ХТЗ), який відновив роботу 6 січня 2017 року після багатомісячного простою, днями випустить перший трактор, а до кінця лютого поточного року планує вийти на випуск 150 тракторів на місяць, – розповів власник і президент групи компаній DCH Олександр Ярославський.

«Перший трактор (випускаємо) днями і виходимо на місяць на 100 одиниць, а до кінця лютого – на 150 од.», – Повідомив він напередодні в кулуарах «Українського сніданку» в Давосі (Швейцарія).

За словами Ярославського, переважними ринками збуту продукції ХТЗ будуть Іран і Туреччина. «Не дарма ж я в Туреччині відпочиваю», – пожартував підприємець.

Коментуючи плани заводу по виробництву тракторів в цілому за 2017 рік, власник DCH підкреслив, що з розрахунку 150 тракторів на місяць в цілому по року очікується близько 2 тис. Од.

«Моя мрія – випускати 3,5-4 тис. Тракторів на рік. Але завод простояв 10 місяців, збитків – $ 8 млн. Все зруйновано, все зв’язку зруйновані, зараз в 24 години ми все відновлюємо», – зазначив він і додав, що на сьогоднішній день на підприємстві працює понад 3 тис. Осіб, але заводу необхідно розширити штат.

«Збираємо (персонал. – Ред.). Є гроші, значить, є зарплати », – сказав Ярославський.

За його словами, також ХТЗ необхідно відновити зв’язки з постачальниками комплектуючих і матеріалів, однак нових постачальників шукати завод не планує.

«Треба просто відновити зв’язки. Це 2 тисячі «суміжників», в тому числі – багато зарубіжних», – уточнив бізнесмен.

Коментуючи перспективи поставок з Росії, Ярославський зазначив, що в цьому плані, в першу чергу, він буде керуватися законом. «Що робити, будемо якось петляти. Але правило перше, звичайно, – не порушувати закон. Я не політик, я – бізнесмен: якщо закон порушується, виходить, не будемо, якщо ні – значить, будемо », – підкреслив власник DCH.

Говорячи про раніше озвученої можливості виробництва на ХТЗ продукції для ВПК, Ярославський зазначив, що така продукція може випускатися тільки при наявності відповідних замовлень.

«Замовлення будуть – буде ВПК, а так – куди я буду продавати, у мене ж ринку немає на ВПК», – підсумував підприємець.

Ярославський став фактично одноосібним власником ХТЗ після того, як купив пакет акцій в розмірі близько 29% статутного капіталу, від якого відмовився австрійський інвестор Зігфрід Вольф, і сконцентрував частку в 91,76%.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна

Останні новини:

Зараз читають