9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 29 Січня, 2023

“АрселорМіттал Кривий Ріг” модернізує 11 тепловозів у 2019 році

Меткомбінат “АрселорМіттал Кривий Ріг” (АМКР) отримав четвертий за рахунком в цьому році локомотив, модернізований Миколаївським тепловозоремонтним заводом. Модернізація одного тепловоза обходиться підприємству в 12-13 млн гривень.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Ще чотири машини металурги отримають від ремонтників в серпні-жовтні. Плюс три машини відправляться на капремонт в кінці червня. Разом у 2019 році буде відновлено 11 тепловозів, що практично вдвічі більше в порівнянні з 2018 роком.

“Однак для парку в 126 машин, який обслуговує метвиробництво, такі темпи модернізації недостатні, — зазначив заступник директора транспортного департаменту з логістики меткомбінату Андрій Кіндрат. – Річна потреба в капремонті (його проводять раз в шість років) у нас становить близько 20 машин на рік. Основна проблема — це нестача підприємств в Україні, здатних проводити якісний капремонт тепловозів. Саме тому ми шукаємо таких виконавців не тільки в Україні, але за кордоном, де можуть відновлювати до заводських характеристик локомотиви серії ТГМ і ТМ”.

Друга проблема, додає Кіндрат, пов’язана з припиненням Росією експорту в Україну запасних частин (товарів подвійного призначення, які можуть бути використані як в цивільному секторі, так і військовому). А саме заміна дизелів є основою модернізації локомотивів. Вихід зі становища АМКР бачить в установці американського дизельного двигуна нового покоління Cummins. У порівнянні з російськими аналогами він малогабаритний, економічний, з меншим об’ємом споживання ПММ. Один з них в порядку експерименту було встановлено на тепловоз у 2018 році й він довів свою ефективність. У 2019 найбільше гірничо-металургійне підприємство України отримає вже 5 локомотивів з американськими двигунами.

Модернізація одного тепловоза обходиться підприємству в 12-13 млн гривень. Витрати по 11 машин в цьому році орієнтовно складуть 132-143 млн гривень.

Паралельно “АрселорМіттал Кривий Ріг” розвиває власні ремонтні потужності на базі своїх двох тепловозоремонтних депо. Одне з них спеціалізується на ремонті тепловозів серії ТГМ, інше — ТМ. Тепер підприємство стало проводити комплексні поточні ремонти своїми силами. Так, з листопада 2018 року по травень 2019 року залізничники “АрселорМіттал Кривий Ріг” без залучення підрядників відновили 5 машин. Для підприємства це дешевше, а для його працівників — можливість заробити додаткові гроші та підвищити кваліфікацію.

“АрселорМіттал Кривий Ріг” поповнює парк тепловозів не тільки шляхом ремонтів старої техніки, але й придбань на ринку. Так, на початку року куплений ТМ-2У. Ще чотири локомотиви підприємство планує купити у 2020 році.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають