9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 24 Травня, 2022

Антимонопольний комітет погодив приєднання «Електроважмашу» до АТ «Українські енергетичні машини»

Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив приєднання АТ “Завод “Електроважмаш” до АТ “Українські енергетичні машини”. Обидва підприємства розташовані в Харкові.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Fixygen та повідомлення АМКУ.

1 грудня на зборах акціонерів АТ “Українські енергетичні машини” (раніше – “Турбоатом”), 75,22% акцій якого належить державі, схвалили приєднання до неї АТ “Завод “Електроважмаш”, затвердили умови конвертації акцій “Електроважмашу” в акції “Українських енергетичних машин” та випуск акцій додаткової емісії з метою цієї конвертації.

Своєю чергою Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку України 7 грудня вже зупинила звернення акцій “Електроважмашу” та замінила свідоцтво про реєстрацію акцій АТ “Українські енергетичні машини”. Розпорядженням від 26 серпня 2021 року №1005 уряд погодився з пропозицією ФДМ про приєднання “Електроважмашу” до “Турбоатому”. 15 вересня “Турбоатом” змінив назву на “Українські енергетичні машини” після відповідного рішення зборів акціонерів.

Після завершення процедури приєднання, АТ «Українські енергетичні машини» та АТ «Завод «Електроважмаш» планують постачати для підприємств енергетичної промисловості комплектні турбогенераторні установки (турбінне та генераторне устаткування) та гідрогенераторні установки (гідротурбінне та гідрогенераторне устаткування) в комплекті зі запасними частинами. Додатково підприємства планують забезпечувати сервісну підтримку покупцям своєї продукції та розраховують збільшити ринок збуту завдяки розширенню асортименту своєї продукції.

АТ «Українські енергетичні машини» здійснює діяльність з виготовлення реактивних гідротурбін, затворів для ГЕС, ГАЕС, насосних станцій; проєктування, виготовлення та постачання енергетичного обладнання для ТЕС, АЕС, ГЕС, ГАЕС. А АТ «Завод «Електроважмаш» розробляє та виробляє турбогенератори для ТЕС та АЕС; гідрогенератори для ГЕС; великі електричні машини і тягове обладнання.

Продукція цих двох підприємств не входить до групи взаємозамінних товарів, при цьому вони є найбільшими та єдиними постачальниками основного обладнання турбогенераторів для ТЕС та АЕС.

На 21 грудня спільні збори акціонерів АТ “Українські енергетичні машини” та АТ “Завод “Електроважмаш”, на яких також планується затвердити склад дирекції та внести зміни до статуту “Українські енергетичні машини” у зв’язку з приєднанням “Електроважмашу”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають