9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Грудня, 2021

Бурові установки для України

Сьогодні багато галузей промисловості в України вимагають використання бурових установок. Це і геологорозвідка, і створення свердловин, і будівництво, і багато іншого. У зв’язку з тим, що дана техніка є специфічною, ринок країни з кожним роком збільшує вимоги до неї. Киевский завод буровой техники может обеспечить все потребности рынка, и предоставить буровые установки для любых задач.

Вибір способу буріння функціонально залежить від ряду факторів, оцінюючи в сукупності вимоги геологічного завдання, цільове призначення, враховуючи встановлені значення ρм і категорію порід по буримості, а також ступінь складності геологічного розрізу майбутньої свердловини.

Назва різновидів геологічних робіт походить від назви механізмів і інструментів, від положення гирла свердловин і по її траєкторії, від способу промивання. 

Основні види буріння свердловин

  1. Турбінне буріння вид робіт з використанням турбобура, який перетворює поступальний рух очисного агента в обертальний рух турбіни, що передає обертання на коронку або долото. Завдяки підвищеній гнучкості секції турбобура. Воно ефективніше роторного при штучному викривленні свердловин.
  2. Бурові роботи електробурамі: фізичні властивості рідини, що подається і глибина свердловини не впливають на частоту, момент обертання. Процес роботи електробурільного двигуна можна контролювати з поверхні.
  3. Установка з гвинтовими двигунами: набагато вище обертальний момент в порівнянні з турбобуром. Роботи спрямовані на глибоке буріння і використовуються для похилих, вертикальних і горизонтальних свердловин
  4. Шнекове буріння: складається в безперервному транспортуванні зруйнованої породи з вибою свердловини на поверхню, застосовується для спорудження неглибоких свердловин, наприклад, для буріння гідрогеологічних, інженерно-геологічних свердловин. Головне достоїнство шнекової бурової установки це підвищена швидкість проходження м’яких порід.
  5. гідродинамічна установка: полягає в руйнуванні забою потоком рідини, застосовується для спорудження безфільтрових водозабірних і геотехнологічних свердловин
  6. Гідро і пневмоударне буріння: застосовується тільки з обертовими видами буріння.

Однією з найбільш важливих і складних завдань є проєктування відповідно до обраного способу буріння раціональних конструкцій свердловин, які багато в чому визначають кінцеву ефективність і витрати на їх спорудження. 

Установки для бурових робіт

Конструкція визначається цільовим призначенням, геологічним завданням, місцем проведення робіт, складністю гірничо-геологічних умов і характеризується проєктною глибиною, кінцевим діаметром, числом обсадних колон, їх діаметрами та глибинами спуску.

Раціональною конструкцією вважається та установка, у якій:

  • кінцевий діаметр обраний мінімально можливим, з урахуванням отримання достовірної геологічної інформації по керну, проведення різних свердловинних досліджень;
  • число обсадних колон і глибини їх спуску мінімальні і обумовлені тільки складністю геологічного розрізу;
  • типорозміри інструменту, бурильних і обсадних труб прийняті відповідно до геолого-технічними умовами та раціональним співвідношенням діаметрів труб і свердловини;
  • обраний спосіб буріння забезпечує найкращі якісні та техніко-економічні показники.

Вибір бурового обладнання та інструменту (верстата, щогли, помпа, силового приводу, бурильних труб, аварійного, допоміжного і технологічного інструменту установки) є багатофакторним завданням, правильне рішення якої багато в чому обумовлює якість, ефективність і економічність розв’язання геологічної задачі, поставленої перед інженерними роботами.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають