9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 24 Березня, 2023

Будівельній галузі Польщі загрожує крах через від’їзд українських будівельників

Польська промисловість може дуже сильно постраждати через пандемію коронавірусу, яка змусила повернутися додому сотні українських заробітчан.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на InfoResist.

Найбільше постраждає будівельний сектор, в якому працюють майже 400 тисяч осіб. На нього припадає 8% валового внутрішнього продукту (ВВП). З початку епідемії COVID-19 Польщу залишив кожен п’ятий український будівельник, а польські працівники не можуть повернутися до своєї країни.

У зверненні Польської асоціації роботодавців будівельної галузі до уряду йдеться про те, що така відсутність працівників призведе до значного зменшення можливостей галузі.

У зв’язку з цим, бізнес попросив польський уряд додати в пакет заходів, які повинні стимулювати економіку, певні преференції для приїжджих будівельників. В тому числі, збільшити дозвіл на терміни їх перебування і робочих віз, щоб гастарбайтери могли уникнути штрафів, а також призупинити стягнення деяких податків і зборів.

Польська промисловість, яку оцінюють в 47 млрд дол., залежить від трудових мігрантів. З того часу, як Польща стала членом ЄС, в країні почала стрімко зростати будівельна галузь, зокрема стали зводити дороги і різні будівлі. Більшість проєктів фінансується Європейським Союзом.

Наприклад, Державне дорожнє агентство Польщі до 2025 року планує витратити на будівництво доріг 143 млрд злотих, а залізничний інвестор – 15 млрд злотих в цьому році. Тепер ці проєкти виявилися під загрозою зриву.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають