9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 1 Грудня, 2022

Британія передає ЗСУ партію гелікоптерів Sea King

Британія надає Збройним силам України вертольоти Sea King, перший вже прибув в Україну.

Про це повідомив міністр оборони Великої Британії Бен Воллес в Осло, де зустрічався з союзниками. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Українські екіпажі проходили навчання у Сполученому Королівстві останні шість тижнів. Вертольоти застосовуватимуть для пошукових та рятувальних місій.

Також Бен Воллес повідомив, що Велика Британія надасть Україні додатково 10 000 артилерійських снарядів. Така допомога, за словами міністра, дозволить убезпечити нещодавно звільнені території.

Щодо вертольотів – Sea King раніше використовувалися у Королівських Повітряних силах та Королівським ВМФ. Останній борт був знятий з експлуатації ВМФ Великої Британії у 2018 році.

blank
Вертольоти Sea King Фото: Королівський флот Великої Британії

Якого саме типу вертольоти передані Україні поки невідомо, разом з тим, у Королівському Флоті перебували борти, виготовлені компанією Westland Helicopters.

Про гелікоптери Sea King

Westland Sea King – це британська ліцензована версія американського Sikorsky S-61, побудована компанією Westland Helicopters.

Гелікоптер значно відрізняється від американської версії двигунами Rolls-Royce Gnome, системами протичовнової боротьби британського виробництва та повністю комп’ютеризованою системою управління польотом.

blank
Вертольоти Sea King Збройних сил Бельгії. Фото з відкритих джерел

Sea King був розроблений для виконання завдань протичовнової боротьби, його транспортна версія отримала назву Commando.

Sikorsky S-61 – перший у світі гелікоптер-амфібія, що надійшов на службу Військово-морського флоту США у 1961 році.

Окрім Великої Британії його виготовляли за ліцензією в Італії компанією Agusta та у Японії на підприємстві Mitsubishi. Виготовлені гелікоптери мали ряд відмінностей, більшість з яких полягала у використанні компонентів місцевого виробництва.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають