9.5 C
Alba Iulia
Середа, 29 Березня, 2023

Бригаді ТрО у Рівному передали партію вантажівок з зенітними установками (фото)

У Рівному бригаді територіальної оборони передали п’ять вантажівок DAF, які були оснащені зенітними установками для боротьби з повітряними цілями.

Передає Промисловий портал з посиланням на LB.ua.

На платформах автівок встановлені зенітні установки ЗУ-23-2, які показали себе дуже ефективними у боротьбі з іранськими дронами-камікадзе. Крім того, такі мобільні вогневі установки посилять захист регіону з боку українсько-білоруського кордону.

blank
Вантажівка DAF і зенітна установка ЗУ-23-2. Фото: Петро Порошенко

Мобільні зенітні установки для 104-ї бригади ТрО це спільний проєкт, який Фонд Порошенка та волонтери ГО “Справа громад” у Рівному реалізують із місцевою владою та військовими.

“Хочу подякувати Петру Олексійовичу. Адже спочатку ми говорили про чотири автомобілі, але нам виділили п’ять зенітних установок. Зараз, я думаю, що максимально наша повітряна безпека буде посилена завдяки цим зенітно-артилерійським установкам”, – зазначає міський голова Рівного Олександр Третяк.

blank
Вантажівка DAF і зенітна установка ЗУ-23-2. Фото: Петро Порошенко

“Ворог сильний. І ми маємо бути напоготові до будь-якого розвитку подій. Підлий і підступний ворог, який б‘є по об’єктах цивільної інфраструктури. У нас з’явилася з міськими головами дуже крута ініціатива. Ми будемо використовувати ЗУ 23-2, які дуже добре себе зарекомендували як “антишахеди”. Ми зробили свій внесок для того, щоб зробити ці машини. Я хочу подякувати міському голові, який відгукнулися на нашу ініціативу і сказав – я хочу, щоб Рівне було серед перших, хто буде реалізовувати цей проєкт і хто забезпечить захист повітря від “шахедів”, – пояснив Порошенко.

blank
Партія вантажівок DAF і зенітні установки ЗУ-23-2. Фото: Петро Порошенко

“Ці зенітні установки дуже добре себе зарекомендували не тільки проти повітряних цілей, а і бойових броньованих машин ворога, вони будуть добре дірявлять русню, і буде підготовлений дуже гарячий прийом, якщо вони наважаться йти з пінського напрямку на Рівненську область. Ми знаємо, як розташувати, і все забезпечимо”, – зауважує Порошенко.

Військові, які вже протестували машини, кажуть: приємно вражені результатом.

“Думаю, хвилин за 20-30 машини будуть вже на позиціях виконувати своє бойове завдання. Перемога буде за нами. З таким автомобілями… Якщо є можливість – дайте ще!”, – каже боєць.

blank
Вантажівка DAF і зенітна установка ЗУ-23-2. Фото: Петро Порошенко

Зазначимо, загалом Фонд Порошенка з волонтерами законтрактував три сотні британських автівок DAF. Сотня автівок вже надійшла у війська.

Також на шасі цих вантажівок виготовили спеціальні кунги для комплексів БПЛА Poseidon. Три комплекси такої техніки вже надійшли у війська.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають