9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Безконтактні оплати смартфоном: особливості та переваги

Розраховуватися за покупки можна по-різному, наприклад, у режимі онлайн або карткою безпосередньо у магазині. Однак завдяки Google Pay стало можливим проводити оплату безконтактним способом, використовуючи смартфон. Достатньо внести інформацію про пластикову картку у додаток. З цього моменту для транзакцій ви зможете використовувати телефон. При цьому носити карту більше не потрібно.

Що потрібно, щоб платити за покупки смартфоном

Якщо вас зацікавила оплата телефоном, переконайтеся, що ваш пристрій має чіп NFC. Він необхідний, щоб смартфон міг взаємодіяти із POS-терміналом у торговій точці. В іншому випадку смартфон не підійде для безконтактної оплати.

Щоб перевірити, чи є у вашому телефоні NFC-чіп, зайдіть у налаштування пристрою. Перейдіть на вкладку “Бездротові мережі”, а потім виберіть “Ще”. Якщо NFC є, ви побачите відповідний пункт у меню.

У тому числі у смартфона має бути певна операційна система — Android Lollipop 5.0 або новіша. Щоб дізнатися, яка версія встановлена ​​на вашому девайсі, зайдіть у налаштування смартфона. Потім перейдіть на вкладку “Про телефон”: у рядку “Версія Android” буде вказана необхідна інформація.

Як розраховуватися телефоном через Gpay

Для безконтактних оплати смартфоном вам потрібно виконати ряд дій:

  • Встановіть на пристрій Google Pay. Завантажувати та користуватися цією програмою можна безкоштовно. До того ж, під час проведення транзакцій не утримуватимуться будь-які комісії.
  • Зайдіть у програму Gpay та внесіть туди персональні дані вашої пластикової картки. Дотримуйтесь інструкцій, після чого вона буде прив’язана до вашого девайсу. Згодом ви зможете під’єднати тут і смарт-годинник, за допомогою якого теж можна сплачувати за покупки безконтактним способом.
  • Коли ви опинитеся у магазині та захочете розрахуватися за товари чи послуги, увімкніть екран смартфона та піднесіть девайс до термінала, який зчитує. Якщо у вас картка Мастеркард, то при платежах від 500 гривень вам потрібно буде розблокувати смартфон.

Безпека безконтактних оплат смартфоном

Програма Google Pay не зберігає ваших персональних даних, а також не відображає інформацію про пластикову картку. Крім того, всі транзакції надійно захищені: для кожного платежу використовується динамічний номер, що забезпечує максимально можливий рівень безпеки.

Якщо у вас залишилися питання щодо безконтактних платежів за допомогою смартфона, за персональною консультацією можна звернутися до працівників Mastercard.

Останні новини:

Зараз читають