9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Листопада, 2021

Виповнилося 15 років з моменту першого польоту українського літака Ан-148

17 грудня 2019 року минуло 15 років з моменту першого польоту українського літака Ан-148.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на avianews.com.

Екіпаж, який підняв повітряне судно в небо, складався тоді з двох пілотів-випробувачів — Євгенія Галуненко, Сергія Трошина та інженера-випробувача Олександра Маркіяна. Після першого польоту вони розповіли, що все пройшло без відмов функціональних систем.

У 2007 році «Антонов» отримав сертифікат типу на Ан-148. Перший зібраний авіалайнер допрацювали до серійної моделі та передали у 2009 році для виконання рейсів авіакомпанії «АероСвіт». Пізніше Ан-148 кілька років свого парку використовувала МАУ.

Всього в Києві зібрали два прототипи Ан-148 UR-NTA, UR-NTB і чотири серійні літаки Ан-148 – два для українських авіакомпаній і два для Air Koryo з Північної Кореї.

Один із прототипів (UR-NTB) був перероблений в подовжену версію Ан-158, один з серійних літаків має реєстрацію UR-UKR і зараз здійснює рейси в структурі флоту державного авіаційного підприємства «Україна», яке займається перевезеннями вищих посадових осіб країни, включаючи президента.

Також серійне складання Ан-148 за ліцензією велася в Воронежі. Завод випустив близько 40 одиниць техніки. Остання поставка відбулася у 2018 році.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають