9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 2 Серпня, 2021

Введено в дію Указ про розвиток авіабудівної галузі

 • Президент України Володимир Зеленський ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 4 червня “Про розвиток літакобудівної галузі України”, – відповідний указ №68/2021 розміщений на сайті президента.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

  Контроль за виконанням рішення РНБО, введеного в дію цим указом, покладено на секретаря РНБО Олексія Данилова. Указ набирає чинності з дня його опублікування.

  4 червня РНБО, розглянувши ситуацію, що склалася в авіабудівній галузі України та з метою забезпечення національної безпеки держави, функціонування авіабудівної галузі, концентрації інтелектуального, технологічного, економічного потенціалу, кадрових ресурсів, підвищення ефективності їх використання, входження української авіаційної техніки на міжнародні ринки, з огляду на необхідність посилення ролі вітчизняних підприємств у виконанні завдань із забезпечення сил безпеки та сил оборони нової і модернізованої авіаційної техніки, доручив Кабінету міністрів актуалізувати в місячний термін план заходів щодо реалізації Стратегії відродження вітчизняного авіабудування на період до 2030 року, затвердженого розпорядженням уряду від 10 травня 2018 № 429.

  План заходів покликаний забезпечити розвиток виробничого, конструкторського, науково-дослідного та кадрового потенціалу, створення виробництва конкурентоспроможної авіаційної техніки, зокрема шляхом укладення угод про стратегічне співробітництво з іноземними партнерами у сфері авіабудування та інших засобів по просуванню продукції вітчизняної авіабудівної галузі на зовнішніх ринках; вдосконалення організаційної структури управління авіабудівною галуззю, а також вжиття заходів щодо імпортозаміщення в літакобудівній та вертольотобудівній галузях.

  Також Кабміну доручено затвердити в місячний термін Державну цільову науково-технічну програму розвитку авіаційної промисловості на 2021 – 2030 роки; план антикризових заходів щодо фінансового оздоровлення і відновлення ефективної роботи Харківського державного авіаційного виробничого підприємства, в якому передбачити, зокрема розширення взаємодії держави та бізнесу й створення умов для державно-приватного партнерства при розв’язанні питань функціонування підприємства.

  Крім того, уряд повинен розробити в місячний термін питання можливості реалізації довгострокових масштабних проєктів, які можуть стати поштовхом для розвитку авіабудівної галузі України, таких як “Повітряний старт” і “Національний авіаперевізник”; реалізації механізмів стимулювання експлуатантів літаків типу “Ан” (лізинг, компенсація ставки Національного банку України за кредитами, застосування податкових пільг, зокрема в частині звільнення від оподаткування податком на додану вартість).

  Уряд також має забезпечити підготовку в місячний термін проєктів актів законодавства щодо підтримки авіабудівної галузі, зокрема спрямованих на: підвищення інвестиційної привабливості підприємств авіабудівної галузі; впровадження фінансових інструментів державної підтримки авіабудівних підприємств; здешевлення витрат на оновлення авіаційної техніки вітчизняних авіакомпаній за лізинговими операціями; забезпечення державної підтримки експорту продукції вітчизняного авіабудування.

  Літак Ан-140-100 в цеху ХДАВП. Фото: Kharkiv Today

  Також Кабінету міністрів доручено прискорити впровадження моделі корпоративного управління шляхом акціонування державних підприємств авіабудівної галузі України.

  Міністерство оборони має опрацювати питання включення в Державну цільову оборонну програму розвитку озброєння і військової техніки завдання щодо оновлення парку літаків і вертольотів МО, в тому числі бойових літаків, вертольотів, багатоцільових безпілотних авіаційних комплексів, військово-транспортних літаків Ан-74 та Ан-178.

  Міністерству закордонних справ разом з Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості доручено забезпечити сприяння просуванню продукції вітчизняної авіабудівної галузі на зовнішні ринки, а також пошук потенційних партнерів з метою інтеграції України у світову авіаційну промисловість; прийняти у 2021 році в установленому порядку заходів щодо укладення угод про стратегічне співробітництво з іноземними партнерами у сфері авіабудування, забезпечити подальший супровід розвитку міжнародного співробітництва за визначеними програмами з дотриманням національних інтересів.

  Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України разом з Національною академією наук України повинні вжити заходів з імпортозаміщення авіаційної продукції, в тому числі підшипників спеціального призначення, електронних компонентів, зокрема в рамках виконання пункту 4 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 березня 2021 року “Про основні показники державного оборонного замовлення на 2021 рік і 2022, 2023 роки”, введеного в дію Указом Президента України від 30 березня 2021 року № 132; утворення національних структур сертифікації, випробувань, експертних структур з виявлення контрафактної продукції та визначення відповідності й взаємозамінності комплектуючих виробів і матеріалів критичного імпорту, прийняття рішення про включення відповідних завдань в проєкт Державної цільової науково-технічної програми розвитку авіаційної промисловості на 2021 – 2030 роки.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  “Нова Пошта Глобал” запустила доставлення з онлайн-магазинів Туреччини

  "Нова Пошта Глобал", що входить до групи компаній "Нова Пошта", почала доставляти товари з онлайн-магазинів Туреччини.

  У Миколаєві представили власний проєкт оновлення трамваїв КТМ-5 (фото)

  У Миколаєві з вагоноремонтних майстерень вийшов на обкатку оновлений вагон моделі «КТМ-5» під бортовим номером 1089.Про це повідомив...

  Миколаївський суднобудівний завод спустив на воду катер «Прилуки» та тральщик «Генічеськ»

  У п'ятницю, 30 липня, в Миколаєві спустили на воду катер «Прилуки» та рейдовий тральщик «Генічеськ».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Для Повітряних сил розробили модернізовану заряджальну машину до комплексу С-300ПС (фото)

  ДП "171 Чернігівський ремонтний завод", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", розробило вдосконалену версію заряджальної машини 5Т99/22Т6, що входить до складу зенітно-ракетного...

  В одеському аеропорту з наступного року відкриють вантажний термінал

  Вантажний термінал в міжнародному аеропорту Одеса запрацює у 2022 році, повідомив генеральний директор аеропорту Володимир Семенченко.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Перший серійний дивізіон протикорабельного комплексу “Нептун” стане на бойове чергування в середині 2022 року

  Командувач Військово-морських сил України контрадмірал Олексій Неїжпапа дав інтерв’ю виданню "Радіо Свобода", в якому розкрив плани розвитку національного військового флоту.

  «Азовсталь» розпочала виготовляти рейкові скріплення за новими стандартами

  МК «Азовсталь» Групи Метінвест успішно пройшов атестацію на відповідність рейкових скріплень за новими ДСТУ, які виготовляються підприємством.Передає Національний...

  Полтавщина отримала 18 нових українських шкільних автобусів Ataman

  На початку липня 18 шкільних автобусів Ataman виробництва АТ «Черкаський автобус» отримали 16 шкіл у 15 громадах Полтавської області.

  Зараз читають

  В одеському аеропорту з наступного року відкриють вантажний термінал

  Вантажний термінал в міжнародному аеропорту Одеса запрацює у 2022 році, повідомив генеральний директор аеропорту Володимир Семенченко.

  Україна і Туреччина підписали рамкову угоду про будівництво двох корветів

  Україна підписала з Туреччиною рамкову угоду про будівництво двох корветів класу Ada для потреб Військово-морських сил ЗС...

  Вантажоперевезення в Україні виросли до 297 мільйонів тонн з початку року

  Транспортні підприємства України у січні-червні 2021 року збільшили перевезення вантажів на 4,3% в порівнянні з аналогічним періодом...

  SkyUp запускає рейси вже до другого міста Узбекистану

  Українська авіакомпанія SkyUp Airlines відкрила продаж квитків на рейси в Навої - друге за рахунком місто Узбекистану...