9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 23 Травня, 2022

Відновити «Мрію» вже неможливо, але є шанс створити нову – Дмитро Антонов

Найбільший у світі літак – Ан-225 «Мрія», який було знищено в результаті російської агресії на аеродромі Антонов-2 у Гостомелі, вже неможливо відновити.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ОПК.

Командир одного з трьох екіпажів легендарного літака заявляє, що нову «Мрію» можна зробити з недобудованої частини другого літака. Проте вартість цих робіт буде сягати від $800 млн до $3 млрд.

«Весь контур, який ми бачимо, без начинки, це залізо. Залізо є. Потрібна електроніка і решта начинки. Говорили суми від 800 мільйонів до 3-х млрд. Але сума, самі розумієте, що дуже велика і плюс така різниця в оцінці, це говорить лише про одне: що реально ще ніхто не оцінював», — сказав командир екіпажу.

Літак Ан-225 виконав свій перший політ 21 грудня 1989 року. Планувалося створити ще мінімум два літаки для участі у програмі з запусків космічного човника «Буран» та реалізації інших проєктів у космічній сфері.

blank
Фото: Униан

Щодо другого екземпляру літака-гіганта Ан-225, то наразі він перебуває на авіазаводі у Києві. Сформовано фюзеляж, зберігаються крила та хвостове оперення, а також носовий обтікач. Уся проблема у комплектуванні наявного фюзеляжу електронікою, авіонікою, шасі та ін.

Питання про добудову цього літака неодноразово піднімалося і планувалося в кооперації з закордонними партнерами (у тому числі й з Китаєм у ~2016 році).

blank
Знищений літак-гігант Ан-225 “Мрія”. Березень 2022. Скрін з відео BABYLON’13

Перша літак «Мрія» виконував численні комерційні рейси з перевезення вантажів та гуманітарної допомоги. Його служба обірвалася на початку повномасштабної російсько-української війни, коли окупанти захопили аеродром у Гостомелі. Літак отримав серйозні пошкодження розломився на дві частини. Попередньо пошкодження отримали три з шести двигунів Д-18Т. Відновити літак у зв’язку з пошкодженнями неможливо.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають