9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 2 Квітня, 2023

“Вектор” планує розробити легкий санітарно-евакуаційний гелікоптер ВМ-4С “Пеан” (відео)

ТОВ “Авіаційна компанія “Вектор”, що є учасником ГС “Ліга оборонних підприємств України”, планує розробляти одну із модифікацій базової моделі ВМ-4 “Джміль” у версії санітарно-евакуаційного гелікоптера ВМ-4С “Пеан”.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Таку невелику та мобільну гвинтокрилу машину буде можливо застосовувати як у цивільному варіанті для швидкої евакуації постраждалих, так і в варіанті військового санітарно-евакуаційного транспортного засобу.

В компанії зазначають, що французький та американський досвід застосування легких санітарних гелікоптерів в індокитайській (1946-1954 рр.), корейській (1950-1953 рр.) та в’єтнамській (1957-1975 рр.) війнах показав їх високу ефективність при екстреній евакуації поранених.

blank
Санітарно-евакуаційний гелікоптер ВМ-4С “Пеан” від компанії “Авіаційна компанія “Вектор”

Зокрема, у в’єтнамській війні завдяки санітарним гелікоптерам було евакуйовано з поля бою до 95% поранених. Допомога їм надавалася вже через 1-2 години після поранення, що дозволило врятувати життя багатьох бійців.

blank
Легкий вантажний гелікоптер ВМ-4ВН від компанії “Авіаційна компанія “Вектор”

Крім того, військовим можуть допомогти й гелікоптери у вантажній модифікації ВМ-4ВН. Таки машини створені за подібною до медичного ВМ-4С “Пеан” схемою та зможуть оперативно доставляти невеликі партії вантажу (медикаменти, продукти, боєприпаси) у важкодоступні місця.

blank
Тактико-технічні характеристики базової моделі гелікоптера ВМ-4 “Джміль” від компанії “Авіаційна компанія “Вектор”

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають