9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 9 Грудня, 2021

В рамках розвитку Повітряних сил на базі Ан-178 створять літак дальнього радіолокаційного виявлення

Прийняття літака дальнього радіолокаційного виявлення на базі Ан-178 на озброєння планується в рамках третього етапу розвитку Повітряних Сил України, до 2035 року.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Мілітарний.

Планується, що до 2030 року в ході другого етапу розвитку Повітряних Сил України будуть відкриті науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи за проєктом створення літака дальнього радіолокаційного виявлення та управління на базі Ан-178.

Про це розповів в рамках виступу на форумі “Україна 30. Безпека країни” ТВО командувача Повітряних Сил ЗС України генерал-лейтенант Аркадій Вашутін.

https://www.facebook.com/kpszsu/videos/131876085653258/

А прийняття літака на озброєння планується в рамках третього етапу розвитку ПС України, тобто до 2035 року.

Зазначається, що ще у 2016 році повідомлялося про початок робіт з проєктування нового літака дальнього радіолокаційного виявлення та управління. Тоді, згідно із заявою командувача ПС Сергія Дроздова, конструкторським бюро Антонова для потреб військової авіації Повітряних Сил України ведуться роботи по проєкту літака дальнього радіолокаційного виявлення та управління (ДРЛВ).

Тоді планувалося, що при кооперації із західними виробниками спеціального обладнання для ведення розвідки та наведення, можливе створення літака ДРЛВ на базі Ан-178 зі збільшеним часом польоту до 10 годин. При цьому, сучасна електроніка дозволяє виявляти навіть наземні цілі на дальності до 450 кілометрів.

Крім того, повідомлялося про те, що ДП “Антонов” на виставці IDEF’17 в Стамбулі підписав меморандум про співпрацю з провідною оборонною компанією Туреччини ASELSAN. “Антонов” тоді заявив про створення нового літака дальнього радіолокаційного виявлення та управління для Повітряних Сил України.

На повітряному судні авіаконструктори планували встановити двосторонню антенну решітку з електронним скануванням, яка буде розташована в прямокутному корпусі, розташованому над фюзеляжем.

blank
У 2017 році ДП “Антонов” оголошувало про плани по розширенню програми розробки і створення нового літака раннього попередження і управління для Повітряних Сил України та експорту

Передбачалось, що радіолокаційна станція (РЛС) Ан-148ДРЛВУ матиме максимальну дальність – понад 400 кілометрів і дальність виявлення цілей розміру винищувача – 350 кілометрів при роботі в обстановці щільної радіоелектронної протидії і низьких висотах польоту цілей.

blank
Фото: ДК “Укроборонпром”

Зазначимо, що в рамках виконання контракту на виробництво трьох військово-транспортних літаків Ан-178-100Р для Міноборони України, “Антонов” завершив складання першого фюзеляжу літака.

Крім того, на підприємстві вже опанували виробництво всіх складових планера літаків Ан-178 та додали десантні люки. Серійний завод «Антонов» тепер здатний виробляти самостійно всі складові планера літаків сімейства Ан-148/158/178.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають