9.5 C
Alba Iulia
Середа, 8 Лютого, 2023

В одеському аеропорту ремонтують лівійський урядовий літак Ан-74ТК-300Д (фото)

Рідкісний літак Ан-74ТК-300Д, на якому літав лівійський диктатор Муммар Каддафі, ось уже кілька місяців перебуває в міжнародному аеропорту «Одеса».

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Думську.

Як стало відомо журналістам, машина, яка належить Державі Лівія, проходить поточний ремонт в приватних авіаремонтних майстернях, розташованих на території повітряної гавані.

Літак Ан-74ТК-300Д побудований всього в трьох екземплярах, і всі вони використовувалися для перельотів перших осіб. Перший такий борт (реєстраційний номер UR-AWB) випустило у 2003 році Харківське державне авіаційне виробниче підприємство для українського президентського авіазагону. Другий (5A-CAA) був переданий уряду Лівії, яка тоді ще називалася Великою Соціалістичною Народною Лівійською Арабською Джамахірією. Третій борт (RDPL-34020) поставили в Лаос, де він розбився 17 травня 2014 року.

Таким чином, зараз літаючих Ан-74ТК-300Д залишилося всього два (UR-AWB і 5A-CAA). Ще три машини перебувають на харківському заводі в законсервованому стані та очікують на свого покупця.

В Одесі знаходиться другий літак 5A-CAA. Його замовляв в Україні особисто полковник Каддафі, який літав на ньому до самого початку громадянської війни 2011 року.

Ця VIP-модифікація добре відомого літака Ан-72/74. Літак навіть зовні сильно відрізняється від своїх старших побратимів. Він не потребує скороченого зльоту та малої дистанції пробігу, тому двигуни, які на Ан-72/74 перебували на центроплані (за це він був прозваний «чебурашкою), опустили під крило, розмістивши на пілонах. Завдяки цьому машина стала менш гучною і більш економічною. Для зручності «віпів» розробили спеціальний салон — шикарні шкіряні крісла інкрустація, елементи з цінних порід деревини та дворівневе освітлення стелі, що дозволяє створювати ефект нічного зоряного неба.

За десять років експлуатації лівійський літак змінив кілька ліврей (забарвлень) і обслуговувався на харківському заводі. Зараз ХДАВП переживає складний час, тому лівієць виявився на ремонті в Одесі.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають