9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 7 Лютого, 2023

У Запорізькій області вирішили купити на область вертольоти для аварійно-рятувальних робіт

blankЗ подібною пропозицією до депутатського корпусу звернулися чиновники з департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької ОДА.
Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Перший Запорізький.

Йдеться про цікавій «Програму забезпечення потреб суспільства Запорізької області за рахунок використання вертолітної техніки на 2017-2021 роки». Виявляється, що в ОДА вирішили прислухатися до ініціативи народного депутата України В’ячеслава Богуслаєва і замовити послугу користування вертольотами для оперативного проведення пошукових і аварійно-рятувальних робіт, а також гасіння лісових пожеж.

Аргументація заслуговує на окрему увагу. Чиновники з адміністрації Бриля порахували, що протягом 2015-2016 років виникло 662 надзвичайних події на курортах області, при яких загинуло 144 людини. Для мінімізації кількісних показників за загиблими і зниклих без вести, за словами транспортних чиновників, просто необхідне залучення авіації до пошуку зниклих людей і надання постраждалим своєчасної першої невідкладної допомоги у важкодоступних місцях.

– Транспортування постраждалих автомобільним транспортом займає багато дорогоцінного часу і часом погіршує стан пацієнта, – говориться в проекті рішення.

При цьому в департаменті також акцентують увагу на тому, що гасити лісові пожежі теж ефективніше і корисніше за допомогою авіатехніки. В результаті чиновники підводять, нібито до логічного вирішення – дислокації конкретних вертольотів – Мі-2, Мі-8МТ на аеродромах Запорізької області – Запоріжжі, Бердянську та Мелітополі.

Як зазначив, директор департаменту промисловості та розвитку інфраструктури ОДА Анрей Антонов, спочатку він теж скептично поставився до такої ідеї.

– Взагалі «Програма забезпечення потреб суспільства за рахунок вертолітної техніки» була ініційована народним депутатом України В’ячеславом Богуслаєвим. Я теж скептично до цього ставився поки не зайнявся глибоким вивченням цього питання. У нас в середньому протягом року налічується тисяча викликів реанімаційних бригад. З них – 40% у віддалених районах області. Крім цього за 2016 рік було 109 листяних пожеж. А найцікавіше, що найближча вертолітний майданчик, яку може використовувати служба ГСЧС, правоохоронці та санітарна авіація перебувати в Харкові з часом польоту – 1 година 20 хвилин. Наша мета – актуалізувати необхідність цього заходу, закріпити відповідальні департаменти, які займуться розробкою механізму джерела коштів, – розповів Андрій Антонов на засіданні депутатської комісії з питань місцевого самоврядування.

Самі депутати особливо не надихнулися ідей створити вертолітний майданчик і відродити санітарну авіацію. Хтось просто з подивом дивився на цей проект, хтось тихенько сміявся, а найвідповідальніші депутати намагалися домогтися хоч якоїсь конкретики за ціною. Скільки ж коштуватиме ця грандіозна затія?

– Спочатку ми повинні визначити потребу для ГСЧС, правоохоронних органів і системи охорони здоров’я. Тоді буде чітко розрахована приблизна вартість пільгового години в залежності від класу вертольота, то це Мі-2, Мі-6, Мі-8МТ.Ціна буде зростати від 16 тисяч і вище. Ми не будемо купувати самі вертольоти. Буде оголошено тендер на надання такої послуги. Службами будуть виділені кошти, які договорами зарезервують таку можливість, переможці приведуть в готовність свою авіатехніку і в оперативному режимі вертоліт буде піднято за 10 хвилин. Так, це буде недешево, – зізнається Андрій Антонов.

Крім цього в департаменті кажуть, що на сьогоднішній момент компанія, яка може в повному обсязі і комплексно надати послугу – від майданчиків до переміщення і повної комплектації, звичайно ж – «Мотор Січ». Але в будь-якому випадку, звичайно ж, чисто для галочки буде проведено тендер в «Prozorro».

У нинішній редакції програми поки не передбачено ніяке фінансування, але в пункті №6 ресурсне забезпечення сказано: «для виконання заходів Програми можливе залучення коштів обласного та місцевого бюджетів, але ці питання повинні окремо розглядатися на пленарних засіданнях обласної ради в установленому порядку». Тобто, якщо депутати на найближчій сесії, 6 квітня підтримають цю програму, то наступним етапом стане внесення змін по частині фінансового забезпечення необхідної авіаційною технікою.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають