9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 23 Квітня, 2021

У Запорізькій області вирішили купити на область вертольоти для аварійно-рятувальних робіт

 • З подібною пропозицією до депутатського корпусу звернулися чиновники з департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької ОДА.
  Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Перший Запорізький.

  Йдеться про цікавій «Програму забезпечення потреб суспільства Запорізької області за рахунок використання вертолітної техніки на 2017-2021 роки». Виявляється, що в ОДА вирішили прислухатися до ініціативи народного депутата України В’ячеслава Богуслаєва і замовити послугу користування вертольотами для оперативного проведення пошукових і аварійно-рятувальних робіт, а також гасіння лісових пожеж.

  Аргументація заслуговує на окрему увагу. Чиновники з адміністрації Бриля порахували, що протягом 2015-2016 років виникло 662 надзвичайних події на курортах області, при яких загинуло 144 людини. Для мінімізації кількісних показників за загиблими і зниклих без вести, за словами транспортних чиновників, просто необхідне залучення авіації до пошуку зниклих людей і надання постраждалим своєчасної першої невідкладної допомоги у важкодоступних місцях.

  – Транспортування постраждалих автомобільним транспортом займає багато дорогоцінного часу і часом погіршує стан пацієнта, – говориться в проекті рішення.

  При цьому в департаменті також акцентують увагу на тому, що гасити лісові пожежі теж ефективніше і корисніше за допомогою авіатехніки. В результаті чиновники підводять, нібито до логічного вирішення – дислокації конкретних вертольотів – Мі-2, Мі-8МТ на аеродромах Запорізької області – Запоріжжі, Бердянську та Мелітополі.

  Як зазначив, директор департаменту промисловості та розвитку інфраструктури ОДА Анрей Антонов, спочатку він теж скептично поставився до такої ідеї.

  – Взагалі «Програма забезпечення потреб суспільства за рахунок вертолітної техніки» була ініційована народним депутатом України В’ячеславом Богуслаєвим. Я теж скептично до цього ставився поки не зайнявся глибоким вивченням цього питання. У нас в середньому протягом року налічується тисяча викликів реанімаційних бригад. З них – 40% у віддалених районах області. Крім цього за 2016 рік було 109 листяних пожеж. А найцікавіше, що найближча вертолітний майданчик, яку може використовувати служба ГСЧС, правоохоронці та санітарна авіація перебувати в Харкові з часом польоту – 1 година 20 хвилин. Наша мета – актуалізувати необхідність цього заходу, закріпити відповідальні департаменти, які займуться розробкою механізму джерела коштів, – розповів Андрій Антонов на засіданні депутатської комісії з питань місцевого самоврядування.

  Самі депутати особливо не надихнулися ідей створити вертолітний майданчик і відродити санітарну авіацію. Хтось просто з подивом дивився на цей проект, хтось тихенько сміявся, а найвідповідальніші депутати намагалися домогтися хоч якоїсь конкретики за ціною. Скільки ж коштуватиме ця грандіозна затія?

  – Спочатку ми повинні визначити потребу для ГСЧС, правоохоронних органів і системи охорони здоров’я. Тоді буде чітко розрахована приблизна вартість пільгового години в залежності від класу вертольота, то це Мі-2, Мі-6, Мі-8МТ.Ціна буде зростати від 16 тисяч і вище. Ми не будемо купувати самі вертольоти. Буде оголошено тендер на надання такої послуги. Службами будуть виділені кошти, які договорами зарезервують таку можливість, переможці приведуть в готовність свою авіатехніку і в оперативному режимі вертоліт буде піднято за 10 хвилин. Так, це буде недешево, – зізнається Андрій Антонов.

  Крім цього в департаменті кажуть, що на сьогоднішній момент компанія, яка може в повному обсязі і комплексно надати послугу – від майданчиків до переміщення і повної комплектації, звичайно ж – «Мотор Січ». Але в будь-якому випадку, звичайно ж, чисто для галочки буде проведено тендер в «Prozorro».

  У нинішній редакції програми поки не передбачено ніяке фінансування, але в пункті №6 ресурсне забезпечення сказано: «для виконання заходів Програми можливе залучення коштів обласного та місцевого бюджетів, але ці питання повинні окремо розглядатися на пленарних засіданнях обласної ради в установленому порядку». Тобто, якщо депутати на найближчій сесії, 6 квітня підтримають цю програму, то наступним етапом стане внесення змін по частині фінансового забезпечення необхідної авіаційною технікою.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Розпочались випробування нової моделі трамвая “Татра-Юг” (фото)

  У вівторок, 20 квітня, відбувся перший виїзд на експлуатаційні випробування нового трамваю заводу Татра-Юг модифікації К-1Т306, що...

  Для виробництва нової станції «Кольчуга» необхідно від 9 до 12 місяців

  Цикл виробництва нової автоматизовані станції радіотехнічної розвідки «Кольчуга» складає від 9 до 12 місяців.Про це в інтерв’ю для...

  Вінницьке підприємство встановлюватиме на радянську автотехніку німецькі мотори

  У Вінниці на радянську автотехніку встановлюватимуть мотори з Німеччини, цю роботу проводитиме ДП «45 експериментальний механічний завод».Передає Національний Промисловий...

  Українська система управління озброєнням гелікоптерів пішла на експорт

  Приватне підприємство «Рамзай» повністю освоїло та розпочало випуск систем управління зброєю бойового гелікоптера. Наразі вже виконано перші експортні контракти для вітчизняної системи.

  Запущено новий маршрут доставлення українського металу в Європу річковим транспортом

  В Ізмаїльському морському порту вперше розвантажили баржу місткістю понад 5 тисяч тонн. Крім того, для транспортування вантажу в порт був використаний новий...

  Виробництво біткоїнів використовує порівняні з Україною обсяги споживання електроенергії

  На «майнінг» (простішими словами - виробництво) популярної криптовалюти біткоїн щорічно витрачається 121,36 терават-годин електроенергії. Таку інформацію надали дослідники Кембриджського університету.

  “Держгідрографія” оголосила тендер на страхування власних безпілотних авіаційних комплексів

  Державна установа "Держгідрографія" 19 квітня оголосила тендер на страхування майна - безпілотних авіаційних комплексів, про що повідомляється в системі електронних держзакупівель ProZorro.

  Мінінфраструктури розвиватиме річкові туристичні маршрути з Києва в Канів та Чорнобиль

  Міністерство інфраструктури вважає за необхідне розвивати туристичні маршрути на річкових шляхах країни, зокрема, маршрутів з Києва до Канева та в Чорнобиль.

  Зараз читають

  Вінницьке підприємство опанувало 70% виробництва спецінструментів для армійських майстерень технічного обслуговування

  Вінницький "45 експериментальний механічний завод" опанував самостійне виробництво 70% спецінструменту для різноманітних армійських майстерень технічного обслуговування.

  Міненергетики стимулюватиме виробництво енергії з біопалива

  Міністерство енергетики оприлюднило для публічного обговорення проєкт Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо встановлення...

  “Оплот” змагатиметься з Т-90 у майбутній закупівлі танків Єгиптом

  Завод ім. Малишева (Харків) продемонстрував танк БМ "Оплот" та власні виробничі потужності підприємства делегації з Єгипту.

  «Івченко-Прогрес» розробляє новий двигун для реактивних літаків

  Державне підприємство «Івченко-Прогрес» з Запоріжжя працює над новим двигуном для реактивних навчальних та навчально-бойових літаків.