9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 25 Липня, 2021

У Запорізькій області вирішили купити на область вертольоти для аварійно-рятувальних робіт

 • З подібною пропозицією до депутатського корпусу звернулися чиновники з департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької ОДА.
  Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Перший Запорізький.

  Йдеться про цікавій «Програму забезпечення потреб суспільства Запорізької області за рахунок використання вертолітної техніки на 2017-2021 роки». Виявляється, що в ОДА вирішили прислухатися до ініціативи народного депутата України В’ячеслава Богуслаєва і замовити послугу користування вертольотами для оперативного проведення пошукових і аварійно-рятувальних робіт, а також гасіння лісових пожеж.

  Аргументація заслуговує на окрему увагу. Чиновники з адміністрації Бриля порахували, що протягом 2015-2016 років виникло 662 надзвичайних події на курортах області, при яких загинуло 144 людини. Для мінімізації кількісних показників за загиблими і зниклих без вести, за словами транспортних чиновників, просто необхідне залучення авіації до пошуку зниклих людей і надання постраждалим своєчасної першої невідкладної допомоги у важкодоступних місцях.

  – Транспортування постраждалих автомобільним транспортом займає багато дорогоцінного часу і часом погіршує стан пацієнта, – говориться в проекті рішення.

  При цьому в департаменті також акцентують увагу на тому, що гасити лісові пожежі теж ефективніше і корисніше за допомогою авіатехніки. В результаті чиновники підводять, нібито до логічного вирішення – дислокації конкретних вертольотів – Мі-2, Мі-8МТ на аеродромах Запорізької області – Запоріжжі, Бердянську та Мелітополі.

  Як зазначив, директор департаменту промисловості та розвитку інфраструктури ОДА Анрей Антонов, спочатку він теж скептично поставився до такої ідеї.

  – Взагалі «Програма забезпечення потреб суспільства за рахунок вертолітної техніки» була ініційована народним депутатом України В’ячеславом Богуслаєвим. Я теж скептично до цього ставився поки не зайнявся глибоким вивченням цього питання. У нас в середньому протягом року налічується тисяча викликів реанімаційних бригад. З них – 40% у віддалених районах області. Крім цього за 2016 рік було 109 листяних пожеж. А найцікавіше, що найближча вертолітний майданчик, яку може використовувати служба ГСЧС, правоохоронці та санітарна авіація перебувати в Харкові з часом польоту – 1 година 20 хвилин. Наша мета – актуалізувати необхідність цього заходу, закріпити відповідальні департаменти, які займуться розробкою механізму джерела коштів, – розповів Андрій Антонов на засіданні депутатської комісії з питань місцевого самоврядування.

  Самі депутати особливо не надихнулися ідей створити вертолітний майданчик і відродити санітарну авіацію. Хтось просто з подивом дивився на цей проект, хтось тихенько сміявся, а найвідповідальніші депутати намагалися домогтися хоч якоїсь конкретики за ціною. Скільки ж коштуватиме ця грандіозна затія?

  – Спочатку ми повинні визначити потребу для ГСЧС, правоохоронних органів і системи охорони здоров’я. Тоді буде чітко розрахована приблизна вартість пільгового години в залежності від класу вертольота, то це Мі-2, Мі-6, Мі-8МТ.Ціна буде зростати від 16 тисяч і вище. Ми не будемо купувати самі вертольоти. Буде оголошено тендер на надання такої послуги. Службами будуть виділені кошти, які договорами зарезервують таку можливість, переможці приведуть в готовність свою авіатехніку і в оперативному режимі вертоліт буде піднято за 10 хвилин. Так, це буде недешево, – зізнається Андрій Антонов.

  Крім цього в департаменті кажуть, що на сьогоднішній момент компанія, яка може в повному обсязі і комплексно надати послугу – від майданчиків до переміщення і повної комплектації, звичайно ж – «Мотор Січ». Але в будь-якому випадку, звичайно ж, чисто для галочки буде проведено тендер в «Prozorro».

  У нинішній редакції програми поки не передбачено ніяке фінансування, але в пункті №6 ресурсне забезпечення сказано: «для виконання заходів Програми можливе залучення коштів обласного та місцевого бюджетів, але ці питання повинні окремо розглядатися на пленарних засіданнях обласної ради в установленому порядку». Тобто, якщо депутати на найближчій сесії, 6 квітня підтримають цю програму, то наступним етапом стане внесення змін по частині фінансового забезпечення необхідної авіаційною технікою.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Китайська компанія хоче інвестувати у виробництво електрокарів в Україні

  Один з китайських виробників електромобілів планує розташувати своє виробництво в Україні.Про це розповів генеральний...

  «Артем» провів випробування боєприпасів калібру 155-мм (фото)

  ДАХК «Артем», який входить до складу ДК «Укроборонпром» випробував власний боєприпас калібру 155 мм.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Промислове виробництво в Україні зросло на 2,1%

  За січень-червень 2021 року обсяги промислового виробництва в Україні зросли на 2,1% у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.

  Літак Ан-70 відновив польоти після тривалого простою (відео)

  Середньомагістральний вантажний літак Ан-70, в рамках підготовки до святкового параду на День Незалежності, 23 липня повернувся у небо після тривалої перерви.

  На Запоріжжі аграрії відзначають значне збільшення врожайності

  Згідно з нинішніми даними, цього року урожай у Запорізькій області набагато більший у порівнянні з минулими роками.Про це...

  Дизель-потяг ДПКр-2 Крюківського вагонобудівного заводу проїхав вже майже мільйон кілометрів

  Дизель-поїзд ДПКр-2 виробництва Крюківського вагонобудівного заводу з моменту введення в експлуатацію в жовтні 2015 року та станом на 18 липня поточного року...

  EASA розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників

  Європейська агенція авіаційної безпеки (European Aviation Safety Agency, або EASA) розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників.Передає Національний Промисловий Портал з...

  “Інтерпайп” заплатив півтора мільярда гривень податків з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в I півріччі 2021 року перерахувала до бюджетів різних рівнів 1,49 мільярда гривень податків і зборів, що на...

  Зараз читають

  Миколаївський авіаремонтний завод продовжить строк служби двох літаків Іл-76 Повітряних сил

  ДП «Миколаївський авіаремонтний завод «НАРП» отримало контракт на продовження строку служби двох військово-транспортних літаків Іл-76МД Повітряних Сил...

  Верховна Рада підтримала закон про реформування “Укроборонпрому”

  Верховна Рада дала старт реформуванню Державного концерну «Укроборонпром», 13 липня вона у цілому ухвалила закон «Про особливості...

  “АрселорМіттал Кривий Ріг” вперше відправив з Миколаєва судно з рекордною партією металопродукції

  Металургійний комбінат "АрселорМіттал Кривий Ріг" вперше відправив морським транспортом з Миколаєва рекордну партію металопродукції.

  «Мотор Січ» виготовила на замовлення «Антонова» двигуни для літаків Ан-178 Повітряних сил ЗСУ

  Державне підприємство «Антонов» вже отримало двигуни для майбутніх транспортних літаків Ан-178 Повітряних Сил Збройних сил України.