9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Березня, 2023

Український протипожежний літак Ан-32П – 30 років у небі

30 років тому, 16 лютого 1993 року, вперше піднявся в небо український протипожежний Ан-32П.

Матеріал на Промисловому порталі створено на базі інформації співробітниці ДП “Антонов” Вікторії Нурібекової у мережі Facebook.

Політ здійснив екіпаж у складі командира А. В. Слободянюка і другого пілота В. І. Терського.

Перша машина була побудована на базі серійного військово-транспортного літака Ан-32Б. Літак призначений для гасіння лісових пожеж, доставлення 30 парашутистів, спеціального пожежного обладнання та вантажів на місце організації пожежогасіння тощо.

blank

Усього з 1993 року було виготовлено 10 літаків. 4 з них експлуатується ДСНС України, ще 4 були поставлені до Лівії. При цьому, два нових літаки для африканської країни були виготовлені у 2005 році, а інші два модернізовані одночасно з наявних в Україні Ан-32Б, що були побудовані ще за часи СРСР.

Один літак було втрачено під час пожежогасіння в Португалії у 1994 році. Він оперувався ДП “Антонов”. Ще один у 2020 році був проданий приватній компанії з ОАЕ.

blank
Ан-30 та Ан-32П ДСНС України

Ефективною є тактика застосування ланки з трьох літаків Ан-32П.

Вона не тільки проводить саме гасіння, а й створює умови для неможливості розповсюдження пожежі, скидаючи вогнегасну речовину перед фронтом вогняної стихії.

blank
Пожежні літаки Ан-32П ДСНС України

Улітку 2021 року Україна направила до Туреччини пожежні літаки Ан-32П для гасіння лісових пожеж, де продемонструвала світові їхню надійність та ефективність.

Сьогодні такі літаки затребувані ДСНС України й робота над ними є одним з напрямків розвитку вітчизняної авіаційної галузі.

blank
Фото: ДСНС України

Нагадаємо, що у грудні 2021 року ДП «Антонов» уклав контракт на переобладнання літака Ан-32Б до рівня Ан-32П і передачі машини підрозділу ДСНС України.

Борт, що замовлений для українських рятувальників, був виготовлений у 2010 році для Іраку, проте так і не передавався замовнику з технічних причин. Замовника для цього літака “антонівці” шукали кілька років.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають