9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 27 Січня, 2022

Український виробник «Мотор Сич» поставить авіаційні двигуни для пожежних літаків у США та Чілі

Минулого тижня, під час виставки «Hydroaviasalon-2018», було підписано ряд контрактів на постачання літаків-амфібій Бе-200ЧС. Повідомляється, що частина з цих літаків будуть оснащені українськими двигунами, виробництва ПАТ «Мотор Січ».

Повідомляє Національний промисловий портал.

Було підписано 2 контракти – з США та Чилі. Перший, підписаний генеральним директором – генеральним конструктором ТАНТК Юрієм Грудініним. З іншого боку документ підписав президент американської компанії Seaplane Global Air Services – Патрік Массарді. Контракт передбачає постачання чотирьох літаків-амфібій Бе-200ЧС та опціон ще на шість таких літаків.

«Перші два літаки будуть оснащені українськими двигунами Д-436ТП, інші – російсько-французькими двигунами SaM146» – підкреслили на підприємстві імені Берієва.

Також було укладено договір й з чилійськими пожежниками. Угода передбачає постачання двох літаків-амфібій Бе-200ЧС та опціон ще на три таких літаки. Хоча про виробника силової установки не повідомляється, перші машини, напевно, також отримають двигуни від «Мотор Січ», оскільки російсько-французьких двигунів SaM146, в модифікації для Бе-200, не існують поки навіть на папері. Перші випробування таких моторів планують здійснити лише у 2020 році й на даний момент є лише меморандум на їх розробку.

 

У свою чергу, президент підприємства «Мотор Січ» – В’ячеслав Богуслаєв, в кулуарах «Гідроавіасалон-2018» розповів, що «МС» розробило для літаків-амфібій Бе-200 модернізований двигун Д-436ФМ, який є більш досконалим ніж двигун Д-436ТП.

«Ми виконуємо давні контракти, у нас ніяких заборон (на постачання двигунів для цивільної авіації в Росії) немає. Річ у тому, що Україна, як і Росія, входить до європейської асоціації пожежних, а літак Бе-200 має міжнародний сертифікат як пожежна машина, Україна не може забороняти те, що визнано в Європі. І ми не зірвали жодного замовлення по виконанню з виготовлення (моторів) для цього літака», – зазначив Богуслаєв.

blank

При цьому Богуслаєв наголосив, що по цивільній лінії підприємству ніхто не забороняє працювати з російськими замовниками.

«А військову продукцію ми не постачаємо, виключено. Й навіть подвійного призначення, ми не зв’язуємося з цим », – пояснив він.

Раніше повідомлялося, що виробник Бе-200 – Таганрозький авіаційний науково-технічний комплекс імені Г. М. Берієва (ТАНТК) продовжує співпрацювати з українським виробником двигунів компанією «Мотор Січ» та має намір замовити нову версію двигуна Д-436. При цьому Юрій Грудінін повідомив, що літак-амфібія Бе-200 буде просуватися на закордонні ринки у двох варіантах – з двигунами українського виробництва Д-436 та російсько-французькими SaМ146, з якими, можливо, перший літак буде випущений у 2021 році.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають