9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 9 Травня, 2021

Українські літаки Ан-32Б виявилися затребуваними бомбардувальниками в Іраку

 • Латки Ан-32Б іракських ВПС, які були адаптовані ДП «Антонов» для роботи у якості бомбардувальників, виявилися затребуванішими, ніж F-16, під час операції проти Ісламської держави.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на UMP.

  Зокрема, з червня 2014 року по грудень 2017 року вантажні літаки Ан-32Б ВПС Іраку здійснили 990 бойових вильотів, що майже вдвічі більше, ніж 514 літако-вильотів іракських F-16.

  На такі цифри звернуло увагу американське видання The Drive під час обговорення стану флоту іракських F-16.

  Згідно з опублікованою ВПС Іраку інфографіки, яка демонструє, скільки бойових місій і місій бойової підтримки було виконано кожним з типів літаків Іраку, вантажні літаки Ан-32Б нанесли більше авіаударів, ніж іракські F-16, вдосконалені легкі бойові літаки Aero L-159 або легкі ударні винищувачі ALCA. Значно більше вильотів, понад 3500, було виконано лише штурмовиками Су-25.

  Необхідність використання іракських транспортних літаків Ан-32Б у якості бомбардувальника з’явилися через виникнення гострої потреби в бойової авіації після того, як іракські військові зазнали поразки від терористів, які наводнили країну у 2014 році. На той час перші іракські пілоти F-16 разом зі своїми літаками все ще тренувалися в Аризоні (США). Єдиними бойовими літаками, доступними для негайного застосування, були Су-25, отримані з Росії та Ірану, і легкий штурмовик AC-208 Combat Caravan.

  Тому іракська влада вирішила звернутися до ДП «Антонов» для переобладнання деяких літаків, щоб розширити їх бойові можливості, і зробити це швидко. Оскільки Ан-32Б є похідним від Ан-26, з майже ідентичною формою фюзеляжу, завдання не виявилося особливо складним. Відомо, що в’єтнамські Ан-26 застосовувалися для завдання бомбових ударів під час війни в Камбоджі ще в 1980-х роках.

  На ДП«Антонов» був розроблений метод кріплення чотирьох консолей, по дві з кожної сторони фюзеляжу, здатних нести 500-фунтові бомби. Ця конфігурація була опрацьована ще до афганської війни. Крім того, всередині основного вантажного відсіку була встановлена спеціальна система, яка дозволяла екіпажу скачувати ще до чотирьох 500-фунтових бомб прямо з задньої частини літака. Бомбардувальник використовував оптичний бомбовий приціл НКПБ-7 в одному з двох бічних оглядових вікон літака. Наразі невідомо, чи використовують іракці досі цю прицільну систему.

  Військово-транспортний літак Ан-32Б ВПС Іраку

  На більш пізніх знімках можна побачити іракський літак з новим одним довгим пілоном по обидва борти літака, який міг би вмістити кілька 500-фунтових бомб або більші боєприпаси. Також видно велику установку для відстрілу теплових пасток, що є ще одним важливим доповненням, з огляду на повідомлення про те, що ІДІЛ мав на озброєнні переносні ракети класу «земля-повітря» з інфрачервоним самонаведенням.

  Військово-транспортний літак Ан-32Б ВПС Іраку

  Відомо, що першими, хто переобладнав свої літаки Ан-32 для застосування у якості бомбардувальника з вантажним відсіком, були ВПС Індії. Вони вперше продемонстрували можливість завдання ударів під час навчань у 2013 році.

  Невідомо, де і як іракці використовували озброєні Ан-32, але багато повідомлень про їх використання з’явилося перед звільненням Мосула від бойовиків ІДІЛ у 2016 році.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  На трасі Н-11 Дніпро-Миколаїв встановлюють огорожі типу “Нью-Джерсі” (фото)

  На Миколаївщині, на трасі Н-11 Дніпро-Миколаїв встановлюють бетонне парапетне огородження типу "Нью-Джерсі" висотою 90 сантиметрів.

  В запорізькому аеропорту встановили систему безконтактного скринінгу температури пасажирів

  У Міжнародному аеропорту Запоріжжя встановили інтелектуальну відеосистему безконтактного температурного скринінгу і визначення наявності або відсутності масок на обличчях пасажирів.

  Збройні сили випробували вітчизняні імітатори повітряної цілі Flying Target-1 (відео)

  Уперше у Збройних Силах України здійснено успішне випробування імітатора низьколітаючої повітряної цілі Flying Target-1.Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням...

  Порт “Південний” з початку року обробив майже п’ять мільйонів тонн вантажів

  З початку 2021 року перевалка госстівідора морський торговельний порт "Південний" склала 4,695 мільйона тонн вантажів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Wizz Air відкриває чотири нові маршрути зі Львова

  Угорський лоукостер Wizz Air оголосив про запуск рейсів за чотирма напрямками з аеропорту Львів - у Меммінген (Німеччина), Неаполь (Італія), Варшаву і...

  В Одесі проведено обстеження та очищення дна на місці аварії танкера Delfi (фото)

  АМПУ власними силами провела водолазне очищення морського дна в Одесі на місці аварії танкера Delfi.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Україна та Угорщина погодили ремонт та будівництво прикордонних гідротехнічних споруд

  Українсько-угорська робоча група із захисту від шкідливої ​​дії вод погодила будівництво нових і реконструкцію ряду наявних гідротехнічних споруд з метою обводнення Берегівської...

  Прибутки ДП «Антонов» за рік зросли на 45%

  Чистий дохід ДП «Антонов» у 2020 році зріс на 25%, а прибуток – на 45%.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Зараз читають

  Лівія домовляється про постачання української соняшникової олії та ягід

  Лівія зацікавлена ​​в збільшенні постачання сільськогосподарської продукції з України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на...

  Корпорація “Богдан” потіснила багаторічного монополіста Škoda та вийшла на чеський ринок міського транспорту

  Корпорація "Богдан" в консорціумі з чеською компанією Tram For Envi поставить шість тролейбусів з автономним ходом для...

  Збройні сили випробували вітчизняні імітатори повітряної цілі Flying Target-1 (відео)

  Уперше у Збройних Силах України здійснено успішне випробування імітатора низьколітаючої повітряної цілі Flying Target-1.

  КБ “Південне” створює нову зенітно-ракетну систему з дальністю ураження у 280 кілометрів (фото)

  Конструкторське бюро “Південне” розробляє інноваційну зенітну ракетну систему “Кільчень” з можливістю враження цілей на відстані 280 кілометрів.