9.5 C
Alba Iulia
Середа, 8 Лютого, 2023

Українські авіабудівники готові передати чотири літаки національній авіакомпанії до кінця року

В Українській Авіакосмічній Асоціації хочуть розпочати процес відродження вітчизняного пасажирського авіабудування вже цього року.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

Президент асоціації, голова правління компанії FED Віктор Попов повідомив, що вітчизняні виробники аерокосмічної продукції вже розробили план будівництва літаків для потреб “Українських національних авіаліній”.

“Ми підготували дорожню карту на нараді у міністра про те, що наступного року (інтерв’ю було записано наприкінці 2021 року) ми зможемо на крило поставити два літаки Ан-140 і два літаки Ан-158. Для початку це непоганий старт, щоб авіаперевізник почав працювати”, – наголосив Віктор Попов.

Зазначимо, наразі у Харкові на авіазаводі знаходяться два літаки Ан-140-100 2005 року випуску, які майже не експлуатувалися та були повернуті замовником (Азербайджанськими авіалініями). Проте після понад 15 років простою літаки потребують проведення робіт з доведення їх до льотного стану.

blank
Літак Ан-140-100 в цеху ХДАВП. Фото: Kharkiv Today

Слід зазначити, що за попередніми оцінками керівництва ХДАВП, доведення цих Ан-140 до ступеня льотної придатності начебто можливе “за лічені місяці”.

Своєю чергою, у складальному цеху ДП “Антонов” зараз перебуває щонайменше чотири недобудовані регіональні пасажирські літаки Ан-158 у різному степені готовності.

У грудні минулого року про плани будівництва п’яти таких літаків також заявили міністр інфраструктури Олександр Кубраков і гендиректор ДП “Укроборонпром” під час підписання меморандуму щодо замовлення на ДП “Антонов” п’яти Ан-158 для нової державної авіакомпанії “Українські національні авіалінії”.

blank
Літак Ан-148-100В (01-09) у верхньому ряду праворуч

При цьому було анонсовано, що відповідні контракти будуть підписані “у першому або другому кварталі 2022 року”, а перший літак буде добудовано за один рік (на будівництво п’яти Ан-158 начебто знадобиться три роки).

Зазначимо, що 9 грудня 2021 р. у Києві відбулися збори Асоціації “Укравіапром”, для якої обрали Раду та перейменували на аерокосмічну.

Головою Ради обрано Сергія Бичкова – генерального директора ДП “Антонов”. Збори прийняли до складу нових учасників. Учасники Асоціації ухвалили рішення про перейменування Асоціації на Українську Аерокосмічну Асоціацію.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають