9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Грудня, 2021

Українська авіакомпанія профінансувала розробку оригінальних літальних апаратів гірокоптерів для ЗСУ (відео)

Українська авіакомпанія “Khors” профінансувала розробку оригінальних літальних апаратів гірокоптерів для потреб Збройних сил України.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Український мілітарний портал.

Гірокоптери (також використовуються назви автожир, ґіроплан) – це гвинтокрилий літальний апарат, який використовує для створення підйомної сили вільнообертаючийся в режимі авторотації несучий гвинт. Гірокоптер вважається безпечним літальним апаратом. Навіть в разі відмови двигуна він приземлиться за рахунок гвинта, який обертає потік повітря. Другий гвинт ззаду апарату штовхає його вперед.

Завдяки своїй простій конструкції він дуже маневрений і функціональний. Гірокоптер піднімається на висоту до 5000 м і здатний розвивати швидкість до 200 км/год. Машина досить економічна, має дальність польоту на одній заправці до 350 км і піднімає 350 кг вантажу.

Особливість гірокоптери полягає в тому, що він може підніматися у повітря як зі злітної смуги, так і з непідготовленого ділянки. Приземлитися машина може майже вертикально, навіть на непідготовлену відкриту ділянку радіусом 50 метрів.

Відзначається, що команда українських розробників досліджувала можливості гірокоптерів і вдосконалила його для потреб ЗСУ. Зараз проходить етап державних випробувань для отримання сертифіката на виробництво цих апаратів.

«До кінця липня ми завершимо проведення відомчих випробувань з метою прийняття на озброєння або допуску до експлуатації зазначених апаратів. Після чого дані бойові машини будуть використовуватися в десантно-штурмових військах з метою доставки матеріально-технічних засобів, доставки особового складу, евакуації поранених і в майбутньому ми припускаємо його як засіб вогневого ураження», – повідомив заступник командувача десантно-штурмових військ ЗСУ Юрій Галушкин.

Варто відзначити, що апарат може наблизитися впритул до ворога непоміченим, його можна почути на відстані всього лише 350 метрів, а можливість низько літати маскує його серед дерев на лінії горизонту.

В даний час також проводиться навчання на гірокоптерах. Чотири військовослужбовців: двоє з десантно-штурмових і двоє з сухопутних військ вже мають сертифікати міжнародного зразка, які дозволяють їм працювати пілотами. За словами Юрія Галушкина, до кінця року планується формування повітряного підрозділу в десантно-штурмових військах, який буде виконувати завдання на гірокоптерах.

На батальйонних тактичних навчаннях також проводилися показові заходи щодо розвідки та евакуації поранених, на яких були присутні керівництво ВСУ і керівництво держави на чолі з Президентом України.

 

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають