9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 29 Вересня, 2022

Україна за два роки відновить серійне виробництво літаків Ан-148 і Ан-158 та створить нову модель літака

Державне авіаційне підприємство «Антонов» поступово проводить роботи з заміни російських комплектуючих та планує налагодити серійний випуск літаків Ан-148 у 2020 році.

Підприємство планує постачання перших літаків Ан-148 і Ан-158 замовникам у 2020 році.  Одночасно підприємство планує створення нової версії регіонального пасажирського літака для Европейських замовників. Повідомляє Національний промисловий портал.

ДП «Антонов» з 2014 року почало пошук іноземних підприємств, що повністю зможуть замінити російські комплектуючі у всіх літаках Антонова, що наразі випускають. Гарним прикладом міжнародної співпраці є літак Ан-132, що недавно виконав показові польоти на міжнародній авіавиставці в Дубаї. До того ж на заводі у Києві знаходиться близько 9 літаків Ан-148 та Ан-158, що мають дуже високу степінь готовності. Їх планують добудовувати без участі російської сторони.

Нещодавно стало відомо, що на виставці Dubai Airshow 2017, ДП «Антонов» домовився про підписання до кінця року контракту з однією авіакомпанією із Гани про поставку двох літаків Ан-158 та можливість їх додавання до опціону на майбутнє додаткове замовлення. Планується, що ці машини будуть поставлені замовнику у 2020 році.

Наразі частка російських комплектуючих у літаках сімейства Ан-148 сягає 30%. Саме активна співпраця з Росією стала причиною зупинки виробництва літаків «АН». Задача КБ та «Укроборонпрому» сьогодні – заміна усіх комплектуючих на вітчизняні та європейські аналоги. Після проведення всіх необхідних процедур і запуску літаків у виробництво, «Антонов» планує зайняти 5% ніші регіональних літаків.

Головною перевагою українських літаків залишається дешеве та просте обслуговування та ціна нових літаків. Це дозволить літакам «АН» зайняти свою нішу на ринку регіональної авіації.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають