9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 24 Травня, 2022

Україна може відсудити чотири російські “Руслани” як компенсацію за знищену “Мрію”

Як часткову компенсацію за знищення російськими окупантами найбільшого у світі транспортного літака – українського Ан-225 “Мрія” – Україна може відсудити в Росії як мінімум чотири літаки Ан-124 “Руслан” компанії “Волга-Днепр”, які зараз знаходяться в аеропортах Канади та Німеччини.

Про це на своєму Youtube-каналі заявив капітан “Мрії” Дмитро Антонов, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Зокрема, він підтвердив інформацію про те, що один Ан-124 авіакомпанії “Волга-Днепр” було заарештовано в Канаді. За словами Антонова, борт RA-82078 було затримано в аеропорту Торонто. Літак приземлився там 26 лютого, і наступного дня українська діаспора вийшла з ініціативою про його арешт та запросила допомогу ДП “Антонов”. За словами капітана “Мрії”, на жаль, в “Антонові” ніяк не відреагували на ситуацію і процесом продовжують займатися канадські волонтери.

blank
Літак Ан-124 “Руслан” російської авіакомпанії “Волга-Днепр”

За інформацією Дмитра Антонова, ще один російський Ан-124 заарештовано в Лейпцигу. Там літак компанії “Волга-Днепр” з бортовим номером RA-82046 приземлився 23 лютого.

“26 числа від мене та ще кількох людей надійшла ініціатива про те, що необхідно підтримати українську ініціативну групу в Лейпцигу щодо арешту цього літака. Літак був 26 числа заарештований і розпочався юридичний процес”, – повідомив він.

blank
Літак Ан-124 “Руслан” російської авіакомпанії “Волга-Днепр”

За словами Антонова, обґрунтуванням для передачі згаданих літаків українському ДП “Антонов” може бути те, що з 2014 року, коли були повністю розірвані відносини з Росії у сфері авіації, “якось (російські) літаки Ан-124 продовжували літати по всьому світові”. Відповідно було продовження ресурсу. Але невідомо, як це здійснювалося. З цим і потрібно буде розібратися правоохоронним органам України та на основі цього обґрунтувати висловити юридичну позицію, щоб зазначені літаки були передані Україні.

blank
Літак Ан-124 “Руслан” російської авіакомпанії “Волга-Днепр”

Що стосується Лейпцига, то в цьому аеропорту, крім заарештованого борту, ще два Ан-124 “Волга-Днепр” без двигунів. Дмитро Антонов вважає, що й ці повітряні судна також мають бути відчужені у російського перевізника. Він уже звернувся до “Укроборонпрому” з проханням, щоб дане держпідприємство ініціювало процес арешту цих літаків у Німеччині.

“Ці літаки, нехай навіть як маленька компенсація за наш найбільший літак, який рашисти знищили в Гостомелі, дозволять отримати хоча б невелике моральне задоволення”, – резюмував Дмитро Антонов.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають