9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

Україна зацікавлена в організації виробництва багатоцільового літака Hongdu L-15

Керівництво Повітряних сил Збройних сил України та державного концерну «Укроборонпром» протягом декількох років ведуть переговори з військовим відомством Народної Республіки Китай про організацію виробництва на українських авіапідприємствах китайського двомісного багатоцільового літака Hongdu L-15.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Miliraty Navigator.

Даний літак розроблений китайською корпорацією «Hongdu Aviation Industry Corporation»

Літак L-15, по суті, і навчальний планер, і легкий штурмовик. Пізніше китайці пішли далі та випустили чисто бойовий варіант, назвав його JL-10. Перші 12 літаків JL-10 китайського виробництва були оснащені двигунами АІ-222-25 українського виробництва (запорізького КБ «Івченко-Прогрес» і ПАТ «Мотор Січ»). КНР планує озброєння свої ВПС сотнями таких літаків, тож закупівля КНР ліцензії на збірку авіадвигунів на своїй території в місті Чунцин стала логічним продовженням співпраці.

Україна, зі свого боку, має намір отримати лінію збирання літаків L-15 на території авіаційного заводу в Одесі. У зв’язку з цим ведуться багаторічні переговори з корпорацією «Poly Technologic Inc». КНР виступає за угоду і готова продати лінію збірки літаків. Однак Пекін наполягає, щоб в Одесі здійснювалася тільки збірка, а виробництво усіх комплектуючих залишилося в Китаї.

Не виключено, що Пекін здійснить у даний проект значні інвестиції.

Переговори продовжилися у першій половині квітня в Одесі, куди завітала представницька делегація китайських військових і промисловців. Головне питання переговорів — продаж лінії складання літаків L-15 і організація їх складання в Одесі, а також сума інвестицій в «Укроборонпром».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають