9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Грудня, 2021

У ВПК очікують держінвестицій на організацію в Україні серійного виробництва нових багатоцільових гелікоптерів

У ВПК України очікують, що закупівля МВС в рамках держпрограми створення єдиної системи авіаційної безпеки та цивільної оборони гелікоптерів французької Airbus Helicopters SAS відкриє нові можливості для залучення держінвестицій в організацію серійного виробництва в Україні нової вітчизняної перспективної гелікоптерної техніки.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Интерфакс-Украина.

“Український оборонний сектор відкритий до розвитку ВТС із західними союзниками і з цікавістю аналізує плани Airbus Helicopters в Україні. Разом з тим учасники українського оборонного ринку очікують, що угода з Airbus відкриє нові можливості для фінансування вітчизняних оборонних розробок”, – повідомило в коментарі агентству “Інтерфакс-Україна” джерело в оборонному секторі.

“В даному випадку мова про український аналог західної авіатехніки – легкий багатоцільовий КТ-112 “Кадет”, спільну розробку українського ВПК за участю КБ “Вертикаль”, ДП “Івченко-Прогрес”, ДП “Антонов”. За своїми характеристиками КТ-112 не поступається європейській гелікоптерній техніці і має хороший експортний потенціал. Його прогнозована вартість на порядок нижче в порівнянні з закордонним аналогом – близько $ 350 тисяч. Потреба в інвестиціях на сертифікацію і організацію серійного виробництва гелікоптера, за оцінками учасників проекту, оцінюється всього у $ 12,7 млн”, – уточнив співрозмовник агентства.

Представник оборонного сектора акцентував, що оснащений двома поршневими австрійськими двигунами Rotax 912ULS/S новий український КТ-112 істотно перевершує найближчі аналоги за ефективністю:

“Використання гелікоптера автомобільного бензину виключає залежність від авіаційного палива, істотно знижує ризик дефіциту палива в бойових умовах. Висока паливна економічність KT-112 дозволяє виконувати до 150 оперативних польотів, що в 30 разів більше в порівнянні з вхідними в парк ЗСУ багатоцільовими Мі-8 та Мі-24”, – уточнив він.

“З огляду на те, що ініційований силовиками у 2017 році проект створення єдиної системи авіаційної безпеки та цивільної оборони передбачає оснащення гелікоптерної служби гелікоптерами українського і західного виробництва, в ВПК допускають, що частина держфінансування програми, передбаченого в бюджеті на цей рік окремим рядком, може бути спрямована на організацію серійного виробництва перспективної гелікоптеної техніки в Україні”, – сказало джерело.

Нагадаємо, в кінці травня Україна і Франція підписали міжурядову угоду “Про офіційну підтримку в створенні єдиної системи авіаційної безпеки та цивільної оборони в Україні”. Угоду ратифіковано українським парламентом 7 червня.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають