9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Червня, 2022

У Ірані представили транспортну модифікацію літака Ан-140

На виробничому майданчику компанії Hess в іранському Ісфахані відбулася презентація легкого транспортного літака “Симорг”, створеного спеціалістами Організації авіаційної промисловості Міністерства оборони Ірану.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Крила.

Міністр оборони та підтримки збройних сил Ірану заявив на церемонії викатки легкого транспортного літака “Симорг”, що наявність легкої транспортної авіації поряд із вертольотами дуже допоможе в перевезенні людей, техніки, державних та військових організацій.

Щодо конструкції легкого транспортного літака Simorgh бригадний генерал Аштіані сказав, що літак “відповідає проєкту та рівню літаків того ж покоління, повністю адаптований до потреб цивільної та військової техніки, а також до потреб країни. Його силова установка, його частини та корпус були спроєктовані, виготовлені та виготовлені іранською молоддю”.

За його словами, в країні є виробничі потужності, і в останні роки всі наземні та льотні випробування, а також силова установка транспортного літака Simorgh були вивчені та виконані фахівцями авіаційної галузі.

Генерал вважає, що, “незважаючи на те, що платформа конструктивно відповідає аналогам, система авіоніки, силова установка, нові деталі та маневреність цього літака непорівнянні з аналогічними моделями”.

blank
Прототип військово-транспортного літака “Simorgh” на базі Ан-140 (IrAn-140). Фото з іранських ЗМІ

Фактично Simorgh є самостійним іранським розвитком військово-транспортної модифікації спільного проєкту Ірану та ДП Антонов IrAn-140T.

Експерти кажуть, що, можливо, літак виготовлений із раніше поставленого ХДАВП літакокомплекту Ан-140.

blank
Прототип військово-транспортного літака “Simorgh” на базі Ан-140 (IrAn-140). Фото з іранських ЗМІ

Роботи з розвитку іранських літаків на базі Ан-140 проводить іранська компанія Iran Aircraft Manufacturing Industries (IAMI, абревіатура на фарсі HESA).

Саме на підприємстві IAMI у місті Ісфахан займалося збиранням за ліцензією пасажирських літаків Ан-140-100, які отримали маркування IrAn-140 та назву Faraz.

Літак дообладнано задньою рампою для можливості завантаження великогабаритних вантажів.

blank
Літак Ан-140-100 в цеху ХДАВП. Фото: Kharkiv Today

IrAn-140

Відомо, що в Ірані встигли побудувати 10 пасажирських літаків IrAn-140 з комплектуючих, що поставлені з України, ще два залишалося на підприємстві. Три з побудованих літаки розбилися, причиною називають несправність системи керування двигунами.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають