9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

У Харкові відновлюють виробництво літаків ХАЗ-30

Після тривалої перерви Харківське авіапідприємство відновлює виробництво надлегких літаків ХАЗ-30.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на NewsOboz.

Ці машини призначені для навчальних польотів, патрулювання місцевості та приватного користування.

“Їх позиціонують, як надійні, безпечні і прості в управлінні. Навіть посадка з зупиненим двигуном не викликає ускладнень і істотно не відрізняється від штатного режиму. Тому вони прекрасно підходять для всіх, хто тільки починає свій авіаційне життя і хоче навчитися керувати літальним апаратом”, – говорить директор департаменту зовнішньоекономічної діяльності Харківської ОДА – Руслан Бойко.

Літаки вже використовує для навчальних польотів своїх курсантів Харківського університету повітряних сил ім. І. Кожедуба. Тут експлуатується 4 літальних апарати.

“Відбулося вже п’ять випусків курсантів, що успішно пройшли льотну програму на ХАЗ-30 і ніяких проблем не виникало. Літак набагато простіший у керуванні та в обслуговуванні, надійний – він не зривається в «штопор», навіть увігнати його туди дуже важко. Для навчання це прекрасно” , – розповідає керівних льотно-випробувального комплексу ХДАВП Віктор Нечіпас.

ХАЗ-30 повністю відповідає вимогам норм льотної придатності EASA CS-VLA для дуже легких літаків і має Сертифікат типу № ТЛ 0060. Згідно сертифікату він може літати при температурі повітря 35ºС. Можливість установки додаткового спеціального обладнання дозволяє використовувати ХАЗ-30 для різних авіаробіт.

“Машина має декілька модифікацій. Її легко можна переналаштувати в патрульну або аграрну, а завдяки тому, що вона двомісна – в екскурсійну, туристичну або тренувальну”, – додає Руслан Бойко.

Нагадаємо, раніше ми вже повідомляли про те, що Харківське державне авіаційне виробниче підприємство повертається на авіаринок.

 

Останні новини:

Зараз читають