9.5 C
Alba Iulia
Субота, 1 Квітня, 2023

У Харкові почнуть робити гоночні літаки

blank
VLUU L100, M100 / Samsung L100, M100

Спеціально для цього на базі Національного аерокосмічного університету ХАІ з 1 лютого запрацює авіамодельний кружок. Смастеріть міні-модель величезною залізного птаха зможуть навіть шестирічні хлопці.

Відірвати хлопців від комп’ютерних моніторів і перевести в авіамайстерні вирішили харківські фахівці авіамодельного спорту. Замість віртуальних ігор хлопцям запропонують практичні – зібрати літак. Повідомляє Національний промисловий портал.

– До лав авіаконструкторів можуть записатися всі бажаючі хлопці від 6 до 18 років, – каже керівник гуртка, член Федерації авіамодельного спорту, керівник авіамодельного клубу Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського, відомий кавеенщик Сергій Лаврик.

– Перед кожною віковою групою буде поставлена ​​своя технічно-творче завдання. Наприклад, на перших парах найменші техніки творитимуть легкі моделі літаків – основним матеріалом в їх роботі стануть пінопласт або бальса, а підручними засобами – олівці, лінійки, міліметровий папір і інші інструменти. У міру зростання досвіду пінопласт буде замінюватися пластиком різного типу, а механізми ускладнюватися – до них будуть додаватися двигуни: електричні або внутрішнього згоряння.

– Ми будемо робити вільно літаючі моделі, які запускаються з руки і самі парять, – каже Сергій Лаврик. – А ще – резіномоторние моделі, які рухаються самостійно. Це вже не просто ширяє, це механічний політ. Замахнемося і на всі класи кордових моделей літаків: пілотажні, гоночні, швидкісні і копії. До речі, копії – це найкрутіші літаки, які мріють зробити все юні авіаконструктори.

– У ньому багато наворотів, – посміхається фахівець.

– Він літає, в ньому прибираються шасі, є скидання бомб, підвісних баків. Якщо літальний планер з пінопласту дитина зможе зробити за 12 годин, то над п’ятикілограмової кордової копією літака ЦСВ можна працювати три роки. Це дуже складно, але одночасно і цікаво.

За словами Сергія Лаврика, сам він з авіамоделюванням познайомився в шкільні роки. І зберіг любов до крилатим моделям донині. – У авіамодельний гурток мене відвів дідусь 12-річним хлопчаком, – згадує Сергій.

– Це зумовило мою долю: я зрозумів, що хочу конструювати літаки. Тому довго вибирати вуз Сергію Лаврика не довелося – для нього відчинилися двері ХАІ. Тут же буквально з першого курсу він почав грати в університетській команді КВН «Люди в білому», що стала відомою далеко за межами не тільки рідного міста, а й України.

З шоу-бізнесом кавеенщик пов’язаний і понині. «Три товариші» по КВН: Сергій Лаврик, Ігор Діденко і Гліб Тимошенко займаються організацією регіонального турніру «Ліга сміху» – проекту команди КВН «95 квартал». Але з авіацією Сергій Лаврик НЕ розпрощався. Більш того – активно залучає до нього свого сина Івана.

– Поки Іван навчався літати, я зробив для нього близько 10 тренувальних моделей, – розповідає Сергій Лаврик.

– Пізніше ми стали робити літаки разом, застосовуючи нові технології, зараз освоюємо 3D-проектування.

Харківські спортсмени виграли льотний батл

Щоб наочно показати, до чого можна прагнути, в Харкові щорічно проходять турніри з авіамодельного спорту. Напередодні Нового року в ХАІ пройшов такий турнір серед школярів та юніорів. – У Харкові це вже 12-е змагання, – розповідає заступник голови Федерації авіамодельного спорту в Харківській області Валентин мозерского.

– У ньому взяли участь конструктори двох вікових категорій: молодша група з 6-10 років та старша 11-16 років. В рамках турніру пройшли змагання свободнолетающіх моделей літаків, а також показові виступи кордових моделей електричних літаків. Були показані та радіокеровані літаки, і гелікоптери.

[pullquote-right]- За допомогою цих змагань ми намагаємося зберегти приплив молодих спортсменів, – каже фахівець.[/pullquote-right]

– З них багато хлопців починають свій шлях в авіамодельний спорт, а також у велику авіацію. У змаганні взяли участь близько 70 хлопців. В гості до харківських майстрів приїхали хлопці не тільки з області, але також із Запоріжжя. Але своїми особливими суперниками харків’яни вважають колег з Ізюма. – В останні роки в командній боротьбі вони у нас вигравали, – посміхається Валентин мозерского.

– Хлопці там міцні, як позашвирівают свої моделі до стелі, що ми потім говоримо своїм ніжним і інтелігентним вихованцям: бачите, як потрібно! Але все одно ми знаємо, що у нас кращі вихованці, видно, як у них горять очі! Цього року харків’яни це довели – в льотному батл за особистим першості юні конструктори завоювали практично всі призові місця (віддавши друге місце колегам із Запоріжжя).

До слова, відмінні результати, за словами Валентина мозерского, харків’яни показують не тільки на обласних змаганнях. Кубки та медалі вони привозять і з міжнародних змагань. Так, в минулому році золотим призером чемпіонату світу з пілотажної спорту став харків’янин. У тому ж році серед юніорів бро

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають