9.5 C
Alba Iulia
Середа, 22 Березня, 2023

Турецький виробник буде встановлювати українські двигуни на всі нові моделі безпілотників Bayraktar

Турецька компанія Baykar Makina у виробництві безпілотних літальних апаратів (БПЛА) використовує українські двигуни. Зараз вони застосовуються на дронах нового покоління Аkıncı, надалі планують встановлювати їх на всю продукцію компанії.

Про це телеканалу «Дом» розповів гендиректор компанії Baykar Makina Халюк Байрактар, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на UMP.

За його словами, серед сусідніх з Україною держав компанія Baykar Makina перша, хто звернув увагу на українські технології та запропонував повномасштабну співпрацю, яка була укладена у 2018 році.

«Відносини у сфері виробництва безпілотників між Україною та Туреччиною, особливо в останні роки, набули стратегічного значення. Технологія авіаційної промисловості України – на найвищому рівні, на рівні світових стандартів. І нам є що одне одному дати в цій співпраці… ми впевнені в тому, що зусиллями наших вчених, турецьких та українських, ми вийдемо на нові горизонти з виробництва якісних безпілотних літальних апаратів», – сказав Байрактар.

Він наголосив, що напрям будівництва БПЛА розвиватиметься, тому розширюватиметься і співпраця з Україною.

«У наших планах також є виробництво модернізованої техніки, більш сучасних літальних апаратів. І ми маємо намір на всю нашу техніку, яка буде вироблятися найближчим часом, встановлювати двигуни українського виробника», – заявив гендиректор.

blank
Політ першого серійного БПЛА Akinci Фото: Baykar Defense

Байрактар продемонстрував безпілотник останнього покоління Akinci («Акінчі», «Акінджі»), на який встановлюються українські двигуни.

«Це одна з наших зараз головних новинок. Ударний безпілотний апарат [Akinci], який оснащений українським двигуном. Це технологія, якою зараз у світі володіють буквально лічені країни. Дві-три країни. Це безпілотний апарат нового покоління, він буде здатний працювати на стратегічних дальніх маршрутах», – повідомив він.

Виробництво з виготовлення безпілотників можна організувати й в Україні.

«Все залежить від України. Якщо Україна буде зацікавлена у виробництві подібних літальних апаратів, Туреччина із задоволенням готова до співпраці, до реалізації спільних виробничих програм. Безумовно, для країн, які зіткнулися з проблемою захисту, збереження своєї територіальної цілісності, продукція нашого підприємства й ці технології є стратегічно важливими», – запевнив гендиректор.

blank

Нагадаємо, що на озброєні Збройних Сил України вже перебувають декілька безпілотних авіаційних комплексів Bayraktar TB2, які включають стаціонарні, мобільні та корабельні станції управління, а також 12 безпілотних літаків – 6 у Повітряних Силах і 6 у ВМС України. При цьому ВМС отримало поліпшені безпілотники зі збільшеною дальністю застосування.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають