9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 6 Грудня, 2022

Турецький безпілотник Akinci отримає модифікацію з більш потужним українським двигуном

Турецька компанія Baykar та запорізька “Мотор Січ” домовились про інтеграцію у важкий БПЛА Akinci двигуна МС-500.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Відповідний договір між компаніями був підписаний 11 листопада, у рамках міжнародної виставки озброєння SAHA, що проходить у Стамбулі.

Наразі “Мотор Січ” має провести дослідно-конструкторську роботу, після успішного виконання якої та проведення всіх необхідних випробувань, планується оснащувати Akinci двома видами двигунів, в залежності від бажання замовника.

blank
БПЛА Akinci – Фото: Baykar Defence

МС-500 дозволить розширити можливості Akinci та дасть змогу пропонувати замовникам спеціалізовані версії БПЛА, які будуть мати різні двигуни, в залежності від комплектації та задачі дрона.

blank
Двигун МС-500 від “Мотор Січі”, котрий також буде використаний для оснащення БПЛА Akinci, фото ілюстративне

Слід зважити на те, що максимальна потужність МС-500, у версії В становить 710 к.с., а у версії В-01 – до 1000 к.с. Водночас в АІ-450 цей параметр становить 465 к.с., тобто трохи більше за крейсерський режим МС-500.

Скоріш за все, у розвідувальній версії Akinci буде пропонуватися з двигунами АІ-450, а у бойовій – з МС-500.

blank

Враховуючи те, що максимальне корисне навантаження цього важкого БПЛА може становити до 1350 кг ракетно-бомбового навантаження, включно з повнорозмірними боєприпасами на кшталт крилатих ракет SOM, то “додаткові” півтисячі кінських сил на двох МС-500 для Akinci зайвими не будуть.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають