9.5 C
Alba Iulia
Середа, 8 Грудня, 2021

Турецька Baykar розробляє свій дрон-винищувач з українською силовою установкою

Очільник турецької оборонної компанії Baykar Makina Сельджук Байрактар оголосив, що його компанія почала інтенсивні роботи по розробці безпілотного винищувача MIUS.

Про це йдеться в публікації порталу “Голос Туреччини”. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

В Baykar Makina хочуть завершити розробку свого безпілотного винищувача до 2023 року. Перспективний дрон планують складати виключно із компонентів турецького виробництва, за винятком силової установки. У якості силової установки для безпілотного винищувача MIUS планують використати український авіаційний двохконтурний турбореактивний двигун АІ-25.

Інші дані стосовно цього проєкту у відкритих джерелах відсутні.

blank

Вперше про розробку перспективного турецького безпілотного винищувача повідомлялося на початку 2020 року. Відомо, що до майбутнього дрона поставлені наступні тактико-технічні вимоги:

  1. Безпілотний літак-винищувач максимальною вагою до 3,5 тонн має підніматися на висоту понад 12 км і виконувати політ тривалістю до 5 годин;
  2. Управління — за допомогою супутникових систем;
  3. Маса озброєння чи корисного навантаження — до 1 тонни. Безпілотник повинен знищувати як наземні, так і повітряні цілі;
  4. Швидкість польоту — понад 900 кілометрів на годину.

За такими параметрами майбутній безпілотний винищувач MIUS цілком зможе протистояти перспективному російському БПЛА “Охотник”, що має польотну масу одразу 25 тонн, та може діяти лише в парі з винищувачем Су-57.

blank
Спільний тестовий політ винищувача Су-57 та БПЛА С-70 “Охотник”

Зазначається, що перед російським Міністерством оборони стоїть завдання прискорити роботи по безпілотному літальному апарату С-70 “Охотник”, котрий має на себе взяти функцію “мисливця” за Bayraktar TB2.

За початковими планами, серійне виробництво дрона С-70 “Охотник” РФ планувала почати у 2024 році. Але саме гучний провал усіх систем ППО російського виробництва під час останньої війни за Нагірний Карабах примусив РФ змінити свої плани відносно майбутнього “Охотника”. Як виявилось, системи “Тор-М2КМ”, С-300ПС, 9К35 “Стріла-10” та 9К33 “Оса” просто “не бачать” безпілотники Bayraktar TB2.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають