9.5 C
Alba Iulia
Субота, 17 Квітня, 2021

Інвестор розповів яку модель гелікоптерів збиратимуть на Одеському авіаремонтному заводі

 • З ініціативи народних депутатів на засіданні Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки розглянули організацію Одеським авіаційним заводом, спільно з американськими партнерами, великовузлового складання гелікоптерів.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на UMP.

  Питання про складання гелікоптерів на одеському підприємстві підняли після того, як наприкінці лютого гендиректор Укроборонпрому Юрій Гусєв анонсував збирання в Україні гелікоптерів типу UH-1 Iroquois. У відповідь компанія Bell Textron повідомила, що не надавала Укроборонпрому або іншим українським компаніям ліцензію на виробництво її гелікоптерів.

  На засіданні парламентського комітету представники компаній-партнерів Одеського авіазаводу заявили, що на старті йдеться про цивільну версію транспортно-пасажирських гелікоптерів середнього класу серії SW 205 і SW 205T. Проєкт є інвестиційним, а отже, залучення коштів з державного бюджету на даному етапі не передбачається.

  Представник компанії Aviastar Invest Corp. Григорій Шимшир’ян повідомив, що партнерами виступає група компаній, в яку також входять Distar (Чехія) і Southwest Florida Aviation (США).

  Southwest Florida Aviation Inc. (SWFA) заснована в 1982 році як партнер Bell Helicopter. Отримавши ліцензії компанія почала збирати (відновлювати) гелікоптери під найменуванням SW-205, SW-206, SW-212, що відповідно є модифікаціями Bell 205 (цивільна версія військового UH-1 з одним двигуном), Bell 206 (який став основою для військового Bell OH-58 Kiowa), Bell 212 (з двома двигунами, військовий варіант – UH-1N).

  Aviastar Invest Corp. Inc. (Вілмінгтон, штат Делавер, США), створена у 2015 році та спеціалізується на фінансовому консалтингу, а також експорті-імпорті легкої авіатехніки та продукції агросектора. За даними онлайн платформи Flagma в компанії працює 12 осіб.

  За словами представника Aviastar, вже були проведені переговори з Міністерством оборони України, на рівні заступника міністра, і з Радою національної безпеки та оборони (РНБО). Після перенесення виробництва в Україну, Одеський авіазавод, має отримати право на модернізацію.

  На сайті компанії SWFA повідомляється, що вона є лідером в розробці й застосуванні нових технологій для капітального ремонту, модифікації, обслуговування та відновлення гелікоптерів серій Bell 204, 205, 212 і UH-1 і їх компонентів. Крім того, компанія є виробником лінійки гелікоптерів серії SW відповідно до чинного сертифіката.

  Зазначимо, що видання «Крылья» писало про те, що у 2018 році з’являлися повідомлення, про наміри американської Aviastar Invest Corp. і чеської DISTAR CZ a.s. налагодити кооперацію щодо модернізації та виробництва авіатехніки на потужностях держпідприємства «Одеський авіаційний завод» (ОАЗ), що входить в Укроборонпром.

  Згідно з повідомленням, ОАЗ, Aviastar Invest Corp, і DISTAR CZ a.s. досягли домовленості про кооперацію з розробки та виробництва літаків в Україні, а також про створення міжнародного регіонального сервісного центру для проведення поточного та капітального ремонту літаків і гелікоптерів та навчання пілотів.

  Також у виданні «Крылья» звернули увагу, що авіаційна влада США згадує даного виробника і його гелікоптери у своїх документах, зокрема, в директивах льотної придатності згадуються «Airworthiness Directives; Bell Helicopter Textron (Bell) – manufactured Model HH-1K, TH-1F, TH- 1L, UH-1A, UH-1B, UH-1E, UH-1F, UH- 1H, UH-1L, and UH-1P Helicopters; and Southwest Florida Aviation SW204, SW204HP, SW205, and SW205A-1 Helicopters».


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Кабмін планує демілітаризувати Миколаївський суднобудівний завод

  У Кабінеті міністрів України готуються документи для демілітаризації Миколаївського суднобудівного заводу, який входить до складу ДК "Укроборонпром".

  “Авіалінії Антонова” доставили 80 тонн автомобільних запчастин з Азії до США

  Авіакомпанії "Авіалінії Антонова" на літаку Ан-124 "Руслан" перевезли з Індонезії та В'єтнаму в США 80 тонн автомобільних запчастин.Передає Національний...

  НВО «Практика» розробляє новий бронеавтомобіль «Козак-7 (відео)

  Науково-виробниче об'єднання «Практика» веде процес розробки та виготовлення нової багатофункціональної швидкої броньованої платформи «Козак-7».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на...

  “Еталон” виграв тендер на постачання шкільних автобусів до Дніпропетровської та Чернівецької областей

  Парк шкільних автобусів Дніпропетровської та Чернівецької областей поповниться українськими автобусами марки "Еталон".Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Українське Дунайське пароплавство модернізовуватиме буксири новими гібридними двигунами

  ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" (УДП) і Англо-Бельгійська корпорація (ABC) під егідою посольства Бельгії в Україні підписали лист про наміри щодо сприяння процесу...

  Україна домовляється з Азербайджаном про зняття обмежень на кількість авіарейсів

  Азербайджан повідомив про готовність зняти обмеження за кількістю авіарейсів і позитивно розглянути запит Державіаслужби України, - за підсумками переговорів міністра інфраструктури Владислава...

  “Укравтодор” проводить ремонт найстарішого мосту в Харківській області (фото)

  На Харківщині стартували роботи з реконструкції та ремонту найстарішого мосту в області.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Крюківський вагонобудівний завод вивів на випробування другий дизель-поїзд ДПКр-3 (фото)

  На Південній залізниці проходять випробування нового дизель-поїзда Крюківського вагонобудівного заводу ДПКр-3-002.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС. Уточнюється, що тестові...

  Зараз читають

  “Укроборонпром” працює над створенням керованих снарядів 155-мм з дальністю 50 кілометрів

  В України продовжують розвивати тематику керованих боєприпасів в рамках програми "Квітник"/"Барвінок". Про амбітні плани з розвитку боєприпасної...

  Метінвест купує найбільшого виробника коксівного вугілля в Україні

  Metinvest B.V. придбала додатковий пакет акцій найбільшого в Україні виробника коксівного вугілля, тим самим збільшивши ефективну частку...

  За постачання “Укрзалізниці” 100 пасажирських вагонів змагаються три компанії

  У тендері "Укрзалізниці" щодо закупівлі 100 пасажирських вагонів загальною вартістю 3,044 мільярда гривень беруть участь три компанії:...

  ДТЕК використовує дрон-кулю для інспекції виробництва

  В результаті співпраці Innovation DTEK, ДТЕК Енерго і DroneUA, захищений дрон Elios 2, вироблений швейцарською компанією Flyability,...