9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 12 Квітня, 2021

РНБО прийме рішення про держзамовлення літаків Ан-74 та Ан-140

 • Рада національної безпеки і оборони України у найближчі дні прийме рішення по питанню державного замовлення на літаки Ан-74 та Ан-140 різних модифікацій виробництва ХДАВП.

  Відповідну інформацію повідомив Гендиректор Харківського державного авіаційного виробничого підприємства Сергій Задорожний, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

  “У перших числах лютого має бути засідання РНБО, де розглядатимуть наше питання. Днями в нас на підприємстві працювала комісія з ДП “Антонов”, оцінювала стан справ та обладнання, перевіряла наявність кадрів. Метою було знайти слабкі місця та запропонувати, як їх можна посилити чи обійти”, – повідомив він.

  За словами Сергія Задорожнього, мова йде про добудову двох транспортно-пасажирських літаків Ан-140 та значної кількості багатоцільових літаків Ан-74.

  “Ми маємо дев’ять фюзеляжів Ан-74 і дві практично готові машини Ан-140. Зараз обговорюється замовлення двох літаків Ан-140 з подальшою перспективою до чотирьох-п’яти машин. Ці літаки будуть замовлені згідно з програмою Президента щодо створення національного авіаперевізника. Ан-74 мають замовити для Військово-морських сил України, а також три машини хоче замовити Нацгвардія”, – розповів Гендиректор ХДАВП.

  Морський патрульний літак Ан-74МП

  На його думку, виробництво, за необхідного замовлення та фінансування робіт з боку держави, можливо відновити в досить короткий термін.

  “Стосовно Ан-140, то протягом шести-восьми місяців ми зможемо виконати всі роботи. Щодо Ан-74, то в нас вже є виробничий графік, згідно з яким першу машину ми зможемо віддати за 12-14 місяців. На кожну наступну машину додаємо три-чотири місяці”, – відзначив очільник авіапідприємства.

  Фото: Віталий Трубніков

  Гендиректор ХДАВП також повідомив, що з питань імпортозаміщення підприємство наразі співпрацює з КБ “Антонов”, від фахівців якого залежить остаточне рішення щодо кінцевого вигляду літаків.

  “Антонов” – розробник літаків, а наш завод займається серійним виробництвом. А всі зміни на борту літака можливо зробити лише з дозволу розробника. Ми ведемо переговори з ДП “Антонов” … і готові зі свого боку сприяти, оскільки в нас також є своє конструкторське бюро. Частину питань ми вже пропрацювали, проте всі зміни маємо погодити з розробником”, – повідомив він.

  Ан-74Т-100

  Нагадаємо, в середині січня цього року під головуванням Віцепрем’єр-міністр – міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олега Уруського відбулась нарада, на котрій обговорювалися питання щодо можливостей замовлення у цьому році чотирьох патрульних літаків Ан-74МП для Військово-морської авіації та чотирьох транспортних Ан-74ТК-200 для Міноборони.

  Відзначалося, що на нараді було прийнято рішення за дорученням Президента у січні ц.р. до 1 лютого провести засідання РНБО з авіації, де передбачити для ХАЗу обов’язкове розміщення цього держоборонзамовлення.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  “Західний контейнерний термінал” у Тернополі почав відправляти контейнерні поїзди до Польщі

  "Західний контейнерний термінал", який розташований в Тернополі, у 2021 році налагодив регулярне сполучення з польською інтермодальною мережею.

  ДТЕК використовує дрон-кулю для інспекції виробництва

  В результаті співпраці Innovation DTEK, ДТЕК Енерго і DroneUA, захищений дрон Elios 2, вироблений швейцарською компанією Flyability, був успішно протестований і введений...

  “Укроборонпром” працює над створенням керованих снарядів 155-мм з дальністю 50 кілометрів

  В України продовжують розвивати тематику керованих боєприпасів в рамках програми "Квітник"/"Барвінок". Про амбітні плани з розвитку боєприпасної галузі Концерну розповів директор Дивізіону...

  Міноборони отримає літак Ан-148 від “Антонова” та гелікоптер Мі-8

  Літак Ан-148-100В та гелікоптер Мі-8МТВ-1 зі складу Державного авіаційного підприємства "Україна" (підпорядкована ДУСі) передають у розпорядження Міністерству оборони України.

  Заводі «Океан» прийняв на ремонт черговий суховантаж (фото)

  У Миколаєві 8 квітня на Суднобудівному заводі «Океан» стало для проходження ремонту судно SOLKA 2.Передає Національний Промисловий Портал з...

  “Укравтодор” розпочав ремонт автодороги на території Чорнобильської зони (фото)

  У Чорнобильській зоні стартували ремонтні роботи на 40 кілометровій ділянці дороги між КПП "Дитятки" і КПП "Прип'ять" та під'їзду до ЧАЕС.

  П’ятий екіпаж катера Island готовий до відправки на навчання у США

  П’ятий екіпаж патрульного катеру Island готовий до виряджання у США на навчання.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Виділено кошти на реконструкцію та розбудову пунктів пропуску на Закарпатті

  Закарпатська область отримає кошти на реконструкцію старих та будівництво нових пунктів пропуску на Українському кордоні з державами Європейського Союзу.

  Зараз читають

  Спеціалісти КНУ імені Тараса Шевченка сприятимуть розвитку регіонів та ОТГ

  Київський національний університет імені Тараса Шевченка займатиметься освітнім розвитком об’єднаних територіальних громад України. Таку домовленість було затверджено в...

  Виділено кошти на реконструкцію та розбудову пунктів пропуску на Закарпатті

  Закарпатська область отримає кошти на реконструкцію старих та будівництво нових пунктів пропуску на Українському кордоні з державами...

  “Львівський бронетанковий завод” модернізував партію танків Т-64 та Т-72 для української армії (фото)

  Державне підприємство "Львівський бронетанковий завод", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", передало підрозділам Збройних сил України...

  Представлено візуалізацію проєкту нової української важкої БМП «Вавілон»

  З’явилась візуалізація проєкту української важкої БМП «Вавілон», що розробляється ТОВ «Інженерна група «Арей» за державним оборонним замовленням...