9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 10 Грудня, 2023

Проректор НАУ Володимир Шульга: Українське авіабудування розірвало “петлю”

Україна будує нові унікальні літаки вже без російських комплектуючих. Розробка і випробування Ан-178 завершилися лише рік тому, а сьогодні вже є міжнародне визнання цього літака. Про це заявив проректор НАУ Володимир Шульга.

Коментуючи новину про те, що завод “Авіант” почав будівництво 6 нових унікальних літаків Ан-178 без використання російських комплектуючих, проректор НАУ Володимир Шульга зазначив, що це – один з найважливіших факторів розвитку українського літакобудування за останні кілька років, повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Joіnfo.ua.

“Так, українське літакобудування було” зав’язано “на російських комплектуючих і протягом чверті століття не могло” відв’язатися “від нього. Тому що попередній владі було вигідно.
Зараз ми маємо сусіда-агресора. І закуповувати у нього будь-які матеріали – це, природно, алогічно. А закуповувати комплектуючі для такої стратегічної галузі, як літакобудування – взагалі дурість. Адже це питання національної безпеки.

Однак зараз маємо нове звершення. І якщо врахувати, що на нову українську розробку, унікальний літак Ан-178 вже є 45 замовлень – це говорить лише про те, що українське авіабудування – зізнається в світі як одне з найпотужніших та надійних.

Завдяки тому, що українському Ан-178 поки немає аналогів в світі, цей літак стане однією з візитних карток українського літакобудування. Переконаний, що з часом таке ж визнання для галузі принесе і новий український Ан-132, який був представлений зовсім недавно.

Ну а українське профільну освіту зі свого боку зробить все, щоб підготувати фахівців для нових літаків і молодих вчених для нових розробок “, – зазначив Володимир Петрович Шульга.

Останні новини:

Зараз читають