9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Жовтня, 2021

Проректор НАУ Володимир Шульга: Українське авіабудування розірвало “петлю”

 • Україна будує нові унікальні літаки вже без російських комплектуючих. Розробка і випробування Ан-178 завершилися лише рік тому, а сьогодні вже є міжнародне визнання цього літака. Про це заявив проректор НАУ Володимир Шульга.

  Коментуючи новину про те, що завод “Авіант” почав будівництво 6 нових унікальних літаків Ан-178 без використання російських комплектуючих, проректор НАУ Володимир Шульга зазначив, що це – один з найважливіших факторів розвитку українського літакобудування за останні кілька років, повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Joіnfo.ua.

  “Так, українське літакобудування було” зав’язано “на російських комплектуючих і протягом чверті століття не могло” відв’язатися “від нього. Тому що попередній владі було вигідно.
  Зараз ми маємо сусіда-агресора. І закуповувати у нього будь-які матеріали – це, природно, алогічно. А закуповувати комплектуючі для такої стратегічної галузі, як літакобудування – взагалі дурість. Адже це питання національної безпеки.

  Однак зараз маємо нове звершення. І якщо врахувати, що на нову українську розробку, унікальний літак Ан-178 вже є 45 замовлень – це говорить лише про те, що українське авіабудування – зізнається в світі як одне з найпотужніших та надійних.

  Завдяки тому, що українському Ан-178 поки немає аналогів в світі, цей літак стане однією з візитних карток українського літакобудування. Переконаний, що з часом таке ж визнання для галузі принесе і новий український Ан-132, який був представлений зовсім недавно.

  Ну а українське профільну освіту зі свого боку зробить все, щоб підготувати фахівців для нових літаків і молодих вчених для нових розробок “, – зазначив Володимир Петрович Шульга.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  ЄС надав Україні 600 мільйонів євро фінансової допомоги

  Єврокомісія 25 жовтня перерахувала Україні 600 мільйонів євро макрофінансової допомоги внаслідок пандемії. Передає Національний Промисловий...

  Перша іноземна компанія отримала атестацію “Укрзалізниці” на ремонт тепловозів

  Даугавпілський локомотиворемонтний завод (Латвія) отримав дозвільні документи "Укрзалізниці" на ремонти тепловозів, ставши таким чином першим з іноземних підприємств, що пройшли подібну атестацію.

  До України прибула третя за жовтень партія озброєння з США

  До України прибула третя заключна партія додаткової міжнародної безпекової допомоги з США. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  “Ніжинський консервний завод” модернізує виробництво

  “Ніжинський консервний завод” на Чернігівщині модернізує обладнання, зменшивши людський фактор у процесі виробництва. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Landlord.

  У миколаївському порту відремонтують під’їзні залізничні шляхи

  Міністерство інфраструктури України опублікувало фінплан Миколаївського порту на 2022 рік. Згідно з планом, МІУ виділить на ремонт залізничних колій 9,6 млн грн.

  На фоні скорочення імпорту металопродукції збільшилась місткість ринку сталі в Україні

  В січні-вересні 2021 року українськими металургійними підприємствами вироблено 14,49 мільйона тонн металопрокату, що на 5,6% більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

  Харківський завод отримав нове життя після приватизації та почав виробництво зарядок для електрокарів

  Після приватизації на занедбаному заводі "Система" почали виготовляти зарядні станції для електрокарів. Компанія продає високотехнологічний продукт по всьому світу та щороку платить...

  «Мотор Січ» отримала замовлення на 25 гелікоптерів Мі-2МСБ – Богуслаєв

  Президент заводу «Мотор Січ» В’ячеслав Богуслаєв повідомив про замовлення на 25 вертольотів Мі-2МСБ. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Зараз читають

  Міноборони запроваджує сучасні підходи у розробці нового озброєння і техніки

  Міністерство оборони України оголосило про запровадження сучасних підходів у розробці нового озброєння, замість дослідно-конструкторських робіт, які тривають...

  Компанія Контінентал придбала елеваторний комплекс в Івано-Франківській області

  Компанія Контінентал Фармерз Груп придбала елеваторний комплекс в Івано-Франківській області (м. Городенка) загальною потужністю одноразового зберігання 87,5...

  Новий сучасний цех відкрила птахофабрика на Волині

  Володимир-Волинська птахофабрика 21 жовтня відкрила цех з виготовлення м'ясо-кісткового борошна. Він входить в проєкт будівництва нового Переробного...

  В Україні вже реалізують перший проєкт з виробництва водню

  В Україні реалізується проєкт з виробництва 100 МВт водню на рік.  Про це сказав...