9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 4 Грудня, 2022

Повітряні сили отримають літаки Ан-178 без російських комплектуючих – Гусєв

При будівництві трьох військово-транспортних літаків Ан-178, які замовило Міністерство оборони України у ДП «Антонов», не буде використано жодних російських комплектуючих та аргрегатів.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

Про це під час круглого столу «Імпортозаміщення: потенціал розвитку внутрішнього виробництва та зміцнення незалежності держави» повідомив генеральний директор Державного концерну «Укроборонпром» Юрій Гусєв.

«Повна ліквідація залежності від постачання матеріалів з Російської Федерації – один з головних пріоритетів. Контракт на будівництво трьох літаків Ан-178, який наприкінці грудня минулого року був підписаний в присутності Президента України Володимира Зеленського, передбачає, що усі компоненти будуть імпортозаміщенні», – розповів він.

Щоб побудувати український літак Ан-178 без російських компонентів, «Антонову» доведеться замінити 54% усіх комплектуючих, що використовуються на повітряному судні. Насамперед ідеться про систему життєзабезпечення, транспортне обладнання, систему керування, спеціальні системи.

Водночас нагадаємо, що у лютому 2021 року повідомлялось, що Україна планує витратити 10 років і 16 млрд грн на імпортозаміщення російських технологій та комплектуючих частин для літаків, гелікоптерів та авіаційних двигунів. Про це йшлося в оприлюдненому Мінстратегпромом проєкті «Державної цільової науково-технічної програми розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки», який 1 вересня затвердили урядовою постановою № 951

Крім того, нещодавно ми повідомляли про те, що ДП “Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова” виготовить перший комплект шасі для літака Ан-178 до кінця жовтня. Раніше шасі для українського транспортника замовляли в Росії.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають