9.5 C
Alba Iulia
Субота, 2 Грудня, 2023

Одна з версій нового транспортного літака Ан-188 отримає двигуни вироблені у США

Друга версія нового транспортного літака Ан-188 буде оснащуватися американськими двигунами, виробництва компанії CFM International (CFMI). Про це повідомило джерело, що працює в турецькому авіапромисловому секторі.

Згідно з озвученою інформацією, на третю версію пасажирського літака Ан-188-120, яку вироблятимуть в кооперації авіабудівники України та Туреччини, встановлять чотири високопродуктивних турбовентиляторних двигуни LEAP. Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на  Defense News.

“Це комплексна програма, в якій дуже зацікавлені обидві сторони. Ми обговорюємо різні аспекти оптимальної модальності для спільного виробництва”, – розповіло джерело.

Нагадаємо, базовий варіант літака Ан-188-100 отримає чотири вітчизняні двоконтурні турбовентиляторні двигуни D-436-148FM, розроблені компанією ДП «Івченко-Прогрес». Другий варіант транспортника – Ан-188-100, буде оснащено українськими моторами нового покоління АІ-28.

Новий багатоцільовий транспортник зможе використовувати різні аеродроми, в тому числі й з ґрунтовим покриттям та буде мати можливість використовувати короткі смуги для зльоту і посадки. Такому літаку для приземлення досить смуги довжиною лише 600-800 метрів.

Україно-турецький транспортник отримає цифрову кабіну управління з найсучаснішим навігаційним та комунікаційним обладнанням. Він здатний перевозити до 40 тонн вантажів, зможе летіти зі швидкістю до 800 км/год на висоті до 12,1 тис. метрів. Очікується, що Ан-188 буде експлуатуватися на маршрутах довжиною до 7,7 тис. км та стане основним конкурентом французького Airbus A400M Atlas.

Нагадаємо, вперше про початок праці над цією моделлю було заявлено в кінці 2014 року. Однак реальний план з серійного виробництва Ан-188 з’явився, коли українські конструктори почали співпрацю з Туреччиною. Черговий раунд переговорів з виробництва літака незабаром відбудеться у Києві, під час відвідування турецькою делегацією авіазаводу ДП «Антонов».

Останні новини:

Зараз читають