9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 25 Липня, 2021

На розробку вітчизняної авіоніки витратять майже 2 мільярди гривень

 • Розробка вітчизняної авіоніки для літаків та гелікоптерів обійдеться Україні у майже 2 мільярди гривень (1769 млн) впродовж наступних 10 років.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Про це йдеться у Державній цільовій науково-технічній програмі розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки оприлюдненій Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України.

  За програмою фінансування отримало піднапрям «Авіаційні системи».

  Фінансування відбуватиметься за кошти платників податків у розмірі 1099,9 млн гривень та з інших джерел (коштом підприємств) – 669,1 млн гривень.

  Піднапрям розділений на чотири частини по розробці та впровадженню:

  • пілотажно-навігаційного обладнання для літаків і вертольотів
  • систем електронної індикації для літаків і вертольотів
  • комплексу радіозв’язку для літаків і вертольотів
  • бортових систем літаків і вертольотів
  • бортового радіоелектронного обладнання нових літаків і вертольотів
  Фінансування піднапряму «Авіаційні системи» за державною програмою на 10 років

  Пілотажно-навігаційне обладнання для літаків та вертольотів отримає фінансування у розмірі 389,1 млн гривень, з яких частка державних коштів складе 242,1 млн гривень, а інші джерела – 147 млн гривень.

  Представлення зразків вітчизняних зразків пілотажно-навігаційних приладів (всього роботи йтимуть по трьох позиціях) має відбутися у 2029 році.

  Системи електронної індикації для літаків та вертольотів за державною програмою потребують кошти у розмірі 391 млн гривень.

  Нова панель кабіни пілотів гелікоптера Мі-8МСБ розробки “Мотор-Січ” Фото: Мотор-Січ

  243 млн гривень – це фінансування з державного бюджету, а ще 148 млн – інші джерела (кошти підприємств).

  Роботи профінансують для чотирьох типів, два мають завершені у 2027 році, один у 2028, решту – у 2029 році.

  Комплекс радіозв’язку для літаків та вертольотів планують завершити у 2026 році, а витрати коштів – 161,6 млн гривень. 100,4 млн гривень – це гроші платників податків, а ще 61,2 млн гривень – інші джерела.

  Бортові системи літаків та вертольотів фінансуватимуться по 6 позиціям на загальну суму в 171,7 млн гривень (106,7 млн гривень – державне фінансування та ще 65 млн – інші джерела). Календарний план завершення – 2 системи у 2025 році, одна – 2026 року, та ще 3 у 2028 році.

  Розроблення щодо комплексування (інтеграції) бортового радіоелектронного обладнання нових літаків і вертольотів потребує 655,5 млн гривень. Держава віддасть на це 406,7 млн гривень, з інших джерел буде профінансовано на 247,9 млн гривень.

  У 2027 році має бути представлене вітчизняне бортове радіоелектронне обладнання.

  Також нагадаємо, що за цією Програмою Україна упродовж 10 років витратить на піднапрям «Вітчизняні вертольоти» майже 4 млрд гривень, точна цифра фінансування складає 3871 млн гривень.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  EASA розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників

  Європейська агенція авіаційної безпеки (European Aviation Safety Agency, або EASA) розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників.

  “Інтерпайп” заплатив півтора мільярда гривень податків з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в I півріччі 2021 року перерахувала до бюджетів різних рівнів 1,49 мільярда гривень податків і зборів, що на...

  Український “Руслан” доставив з Ізраіля до США партію винищувачів F-16

  Український літак Ан-124 “Руслан” доставив другу партію F-16 для приватної фірми Top Aces.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  До кінця року завершать держвипробування винищувача МіГ-29МУ2

  Завершення держвипробувань модернізованого до версії МіГ-29МУ2 радянського винищувача очікують до кінця 2021 року.Дана інформація озвучена директором Львівського державного авіаційного ремонтного...

  У Довговолі на Рівненщині збудують вітроелектростанцію та завод з виробництва водню

  На Володимиреччині біля села Довговоля (Рівненська область) планують будувати потужні вітрові енергетичні установки. Майбутній вітропарк «Володимирець» складатиметься з 12 інноваційних вітротурбін по...

  Підприємства “Укрзалізниці” капітально відремонтували партію пасажирських вагонів (фото)

  АТ "Укрзалізниця" завершила капітально-відновлювальний ремонт з продовженням терміну експлуатації 7 пасажирських вагонів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Монтаж секцій вантового мосту у Запоріжжі завершать до кінця місяця (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники приступили до монтажу четвертої секції вантового мосту від пілона в сторону острова Хортиця.

  Порт Чорноморськ зайняв перше місце серед портів України за перевалкою зернових

  Морський порт Чорноморськ у першому півріччі 2021 року перевалив 5,3 мільйона тонн зернових вантажів, що є рекордним показником в порівнянні з усіма...

  Зараз читають

  В Україні створять міжнародний центр підготовки пілотів

  Збройні сили України разом із закордонними партнерами розглядають доцільність створення в Україні міжнародного центру підготовки пілотів.

  Українська компанія представила оновлені захисні плити та плаваючі бронежилети

  Компанія «Темп-3000» на виставці «Зброя та безпека 2021» представила оновлені захисні плити та плаваючі бронежилети.

  Державний науково-дослідний інститут авіації розглядає можливість локалізації радянських винищувачів в Україні

  У Державному науково-дослідному інституті (ДНДІ) авіації розглядають локалізацію радянських винищувачів в Україні.Передає Національний Промисловий...

  Укрзалізниця у першому півріччі перевезла 23 мільйони тонн мінбудматеріалів

  "Укрзалізниця" за перше півріччя 2021 року перевезла залізницею у внутрішньому сполученні майже 23,3 мільйонам тонн мінбудматеріалів, що...