9.5 C
Alba Iulia
Середа, 8 Грудня, 2021

На Харківському авіазаводі продовжуються випробування нової авіатехніки (фото)

На аеродромі Харківського авіапідприємства відбувся черговий етап випробування безпілотних літаючих апаратів.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Харківське державне авіаційне виробниче підприємство.

Літаки створені за нетрадиційною схемою «качка», при якій горизонтальне оперення розташоване попереду основного крила. Важливі переваги «качки» – менше навантаження на одиницю площі крила. Літальні апарати, створені за такою схемою, легші, швидші і економніші у експлуатації. А що найважливіше – на таку авіатехніку є попит на ринку, заявляють в адміністрації авіапідприємства.

«Маленький літак зроблений у повному масштабному співвідношенні. Він побудований дуже швидко – протягом місяця молодим інженером-авіамоделістом клубу «Горизонт» Іваном Євсєєвим. І вже з першого запуску він легко полетів», – розповідає Юрій Іванько, головний спеціаліст з композиційних матеріалів, майстер спорту з авіамоделювання.

Зменшена авіамодель потрібна, щоб попередньо виконати випробування на менш затратному по часу і матеріалам варіанті і перевірити характеристики майбутнього повноцінного літака.

«Каченя», як його назвали розробники, прекрасно себе зарекомендувало уже з перших випробувальних запусків.

«Каченятком» ми задоволені, демонстраційний політ показав, що воно прекрасно тримається у повітрі і є сенс продовжувати нашу роботу», – говорить Юрій Федорович.

Щодо іншої безпілотної моделі літака, то її не ризикнули підняти у повітря через недосконалу злітну смугу.

«Ми зіткнулися з такою проблемою, що наша злітна смуга, призначена для великих літаків, не дуже добре підходить до коліс маленької авіамоделі. Тому нам прийдеться конструктивно доопрацьовувати її носову стійку», – вважає Юрій Іванько.

Розробники планують удосконалити цей безпілотний літальний апарат і продовжити його випробування.

В команду розробників нової моделі літака під керівництвом Юрія Іванько входять: провідний інженер та майстер спорту з авіамоделювання Олександр Іванько, інженер-авіамоделіст Іван Євсєєв, слюсар вищого розряду та майстер спорту з авіамоделювання Анатолій Москалець, конструктор Олексій Личаков.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають