9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 15 Квітня, 2021

На добудову другої “Мрії” необхідно $400 мільйонів

 • На добудову другого літака Ан-225 “Мрія” необхідно близько 300-400 млн доларів. Про це сказав провідний конструктор Ан-225 Микола Калашников в інтерв’ю, оприлюдненому на Youtube-каналі Державного музею авіації імені Антонова.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Крила.

  “У різні роки, напевно, раз п’ять мусувалася проблема його добудови, продажу і так далі, в тому числі з росіянами, китайцями. Цифра з кожним роком змінюється. Не тільки через інфляцію гривні, але і того ж долара. Час йде, і ціни світові ростуть. Суми 500 млн – така сума ніколи не фігурувала ніде. Десь 400 з чимось фігурувала, за попередніми розрахунками. Я не володію всією інформацією, тільки тією, яка через мене проходила. Від 300 до 400, в цьому діапазоні”, – розповів конструктор.

  “У самих райдужних снах, звичайно, хотілося б, щоб літак добудували. Як це зробити? Як можна виготовити ті агрегати, які недобудовані?” – заявив він.

  Калашников розповів, що в ангарах “Антонова” лежить половина хвостового оперення для другої “Мрії”. Зробити другу половину підприємство в змозі, а ось з шасі вже є проблеми.

  “Орієнтувалися на завод “Південмаш”, ракетний завод. Там проблеми. Ми не в змозі самі зробити. Робили в Нижньому Новгороді, в Горькому, думати про це навіть особливо не доводиться … Оптимізму великого немає”, – заявив він.

  Водночас директор “Авіаліній Антонова” Михайло Харченко вказав, що на світовому ринку немає надлишкового попиту на перевезення літаком “Мрія”.

  “По-перше, це досить дороге задоволення для замовника, і на ринку немає стільки специфічних вантажів. Це дорого, і замовник десять разів прораховує. І тільки коли не вирішується логістичне завдання з доставлення такого вантажу, тоді замовник йде на те, що “Мрію” потрібно використовувати”.

  У рік Ан-225 виконує 20-30 польотів. Вартість стартує від 1 млн доларів.

  “У загальній скарбничці “Мрія” дає свої 10-15%. Вона себе економічно виправдовує”, – резюмував він.

  Нагадаємо, у 2016 році ДП “Антонов” підписав угоду з китайською компанією AICC про співпрацю за програмою Ан-225. Повідомлялося, що програма передбачає побудову другого модернізованого екземпляра літака Ан-225 “Мрія” на ДП “Антонов”, а на другому етапі – запуск серійного виробництва Ан-225 в Китаї за ліцензією ДП “Антонов”.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  ДСНС поновила відновлення цивільних об’єктів на Донеччині

  В районі Операції об'єднаних сил підрозділи ДСНС України залучаються до відновлення цивільної інфраструктури.Передає Національний...

  “Нова Пошта” відкрила автоматизований сортувальний термінал в Черкасах

  У Черкасах на повну потужність запрацював новий термінал "Нової пошти", загальні інвестиції в будівництво якого склали 33,2 мільйона гривень.

  Запоріжжя закуповує ще три кузови для модернізації трамваїв

  В Запоріжжі оголошено тендер на закупівлю ще трьох частково низькопідлогових кузовів трамвайних вагонів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на AllTransUA.

  Установи Національної академії наук України представили свої розробки для сільського господарства та харчового забезпечення

  Установи Національної академії наук України в рамках участі у загальнонаціональних та міжнародних виставкових заходах представили власні розробки та напрацювання для сільського господарства...

  Морський порт Чорноморськ в березні перевалив понад два мільйони тонн вантажів

  Морський порт Чорноморськ в березні 2021 року перевалив 2,15 мільйона тонн вантажів, що на 5,6% більше показників аналогічного періоду 2020 року.

  В Збройних силах України з’являться мобільні групи викладачів англійської мови

  На сьогодні армійські центри мовної підготовки можуть навчати 800 осіб на рік. Цього замало, тому цифру подвоять, а до військових частин направлять...

  ВМС України відпрацьовує застосування рухомих пунктів управління (фото)

  Для відпрацювання боротьби з ворожим РЕБ та радіокерованими фугасами окремий полк зв'язку Військово-Морських Сил ЗС України провів польове тренування.

  «ВК Система» представила модернізовану броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу (фото)

  Науково-виробнича компанія «ВК Система» представила броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Зараз читають

  Українська компанія розвиває доставлення вантажів з країн Європи до низки дніпровських портів

  Судноплавна компанія Argo Shipping, на додачу до виконання ряду рейсів до Європейських країн, планує здійснювати рейси з...

  “Нова Пошта” відкрила автоматизований сортувальний термінал в Черкасах

  У Черкасах на повну потужність запрацював новий термінал "Нової пошти", загальні інвестиції в будівництво якого склали 33,2...

  Кабмін схвалив основні показники Державного оборонного замовлення на три роки

  Уряд України схвалив основні показники Державного оборонного замовлення на три роки.Про це повідомила пресслужба Міністерства...

  Розпочалась реконструкція автомобільного мосту через Північно-Кримський канал на автодорозі Р-47

  У Херсонській області "Укравтодор" розпочав реконструкцію 60-річного 111-метрового мосту, який забезпечує рух автомобільного транспорту через Північно-Кримський канал...