9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 28 Січня, 2022

На добудову другої “Мрії” необхідно $400 мільйонів

На добудову другого літака Ан-225 “Мрія” необхідно близько 300-400 млн доларів. Про це сказав провідний конструктор Ан-225 Микола Калашников в інтерв’ю, оприлюдненому на Youtube-каналі Державного музею авіації імені Антонова.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Крила.

“У різні роки, напевно, раз п’ять мусувалася проблема його добудови, продажу і так далі, в тому числі з росіянами, китайцями. Цифра з кожним роком змінюється. Не тільки через інфляцію гривні, але і того ж долара. Час йде, і ціни світові ростуть. Суми 500 млн – така сума ніколи не фігурувала ніде. Десь 400 з чимось фігурувала, за попередніми розрахунками. Я не володію всією інформацією, тільки тією, яка через мене проходила. Від 300 до 400, в цьому діапазоні”, – розповів конструктор.

“У самих райдужних снах, звичайно, хотілося б, щоб літак добудували. Як це зробити? Як можна виготовити ті агрегати, які недобудовані?” – заявив він.

Калашников розповів, що в ангарах “Антонова” лежить половина хвостового оперення для другої “Мрії”. Зробити другу половину підприємство в змозі, а ось з шасі вже є проблеми.

“Орієнтувалися на завод “Південмаш”, ракетний завод. Там проблеми. Ми не в змозі самі зробити. Робили в Нижньому Новгороді, в Горькому, думати про це навіть особливо не доводиться … Оптимізму великого немає”, – заявив він.

Водночас директор “Авіаліній Антонова” Михайло Харченко вказав, що на світовому ринку немає надлишкового попиту на перевезення літаком “Мрія”.

“По-перше, це досить дороге задоволення для замовника, і на ринку немає стільки специфічних вантажів. Це дорого, і замовник десять разів прораховує. І тільки коли не вирішується логістичне завдання з доставлення такого вантажу, тоді замовник йде на те, що “Мрію” потрібно використовувати”.

У рік Ан-225 виконує 20-30 польотів. Вартість стартує від 1 млн доларів.

“У загальній скарбничці “Мрія” дає свої 10-15%. Вона себе економічно виправдовує”, – резюмував він.

Нагадаємо, у 2016 році ДП “Антонов” підписав угоду з китайською компанією AICC про співпрацю за програмою Ан-225. Повідомлялося, що програма передбачає побудову другого модернізованого екземпляра літака Ан-225 “Мрія” на ДП “Антонов”, а на другому етапі – запуск серійного виробництва Ан-225 в Китаї за ліцензією ДП “Антонов”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають