9.5 C
Alba Iulia
Середа, 1 Лютого, 2023

МВС України визначилось з кількістю та моделями літаків Антонова для придбання

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков 8 жовтня підписав Меморандум з ДП “Антонов” про закупівлю літаків Ан-178 для системи МВС.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

Підписання документа відбулося під час XVI спеціалізованої виставки “Зброя та безпека”.

“Зараз ми підписали попередні домовленості про постачання для системи МВС Ан-178. Це український красень, який вперше буде поставлятися в Україні. Дев’ять літаків будуть працювати на потреби ДСНС. Ще чотири використовуватимуться Нацгвардією”, – заявив Аваков.

Міністр наголосив, що 9 літаків, які плануються для підрозділів ДСНС, будуть використовуватися, в тому числі, для пожежогасіння.

Чотири одиниці Ан-178, які отримає Нацгвардія – для перевезення вантажів та особового складу.

Зазначається, що перевагою цих літаків, зокрема, для ДСНС є багатомодальність, тобто пожежний літак можна швидко переобладнати у медико-евакуаційний, вантажний або транспортний.

Окремо планується установка системи пожежогасіння контейнерного типу, яка буде генерувати маленькі водні “бомби”.

У свою чергу голова ДСНС Микола Чечоткін підкреслив, що питання дооснащення авіапарку служби лишається актуальним.

“Нові літаки дають можливість нам виконувати свої завдання краще та оперативніше. Крім того, працювати за кордоном, тому що надзвичайні ситуації не знають кордонів”, – зазначив Чечоткін.

Міністр внутрішніх справ також закликав підтримувати вітчизняне літакобудування.

“Меморандум про придбання 13 Ан-178 для МВС — це база для руху вперед для цих моделей. Як тільки Україна купує для себе, купують іноземці”, – зазначив міністр.

Також президент ДП “Антонов” Олександр Донець заявив, що підприємство сподівається на подальше двостороннє співробітництво з МВС.

“МВС зробило важливий крок у державних замовленнях. Вони вперше замовили українські літаки для своїх потреб. Ми сподіваємось, що не зупинимося на літаках Ан-178 та Ан-32П”, – зазначив очільник ДП “Антонов”

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають