9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

“Мотор Січ” у 2022 році відвантажить замовнику десять легких санітарних гелікоптерів

В рамках проведення форуму “Велике будівництво: авіація та туризм”, який проходив 25 листопада цього року в аеропорту “Бориспіль”, АТ “Мотор Січ” представила окремі зразки своєї продукції.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Зокрема, очільник приватної компанії В’ячеслав Богуслаєв показав журналістам Ukrinform TV нову санітарну версію гелікоптера 2МСБ-1, композитні лопаті для різних моделей гелікоптерів та військову машину – 8МСБ-В.

“Ось цей гелікоптер має замовлення на 25 одиниць. Наступного року ми маємо 10 машин здати”, – зазначив В’ячеслав Богуслаєв, демонструючи 2МСБ-1.

blank
Новий санітарний гелікоптер Мі-2МСБ-1 від “Мотор Січ” під час презентації 22 жовтня 2021 року. Фото: Телеканал TV5

Очільник українського підприємства додав, що АТ “Мотор Січ” випускає й військову версію (“легкий ударний гелікоптер”), яка експлуатуються військовими й закуплена та поставлена у кількості близько 20 одиниць.

Він розповів, що переважна більшість компонентів цього гелікоптера виготовляється в Україні. Що цікаво, окрім традиційних модулів, як то двигуни чи редуктори, 2МСБ-1 також оснащений вітчизняною цифровою авіонікою й має так звану “скляну кабіну”.

“Ось “скляна кабіна”, найсучасніша. Це все придумано та зроблено в Україні, українськими конструкторами та вже сертифіковано”, – повідомив Президент АТ “Мотор Січ”.

Санітарно-евакуаційний гелікоптер Мі-2МСБ-1
Санітарний гелікоптер Мі-2МСБ-1. Фото: www.061.ua

Очільник підприємства зауважив, що наразі “Мотор Січ” має замовлення на нові машини й планує надалі розширити свої можливості з виробництва.

“Ми лінію побудували на 60 гелікоптерів на рік, але поки робимо 20. Будуть замовлення – робитимемо 60. Зараз відкриваємо цех із виробництва фюзеляжів. А наступний етап у нас, це буде пасажирський гелікоптер. Абсолютно композитний, з європейських матеріалів, на 8 осіб. Перспективи є. Попит є”, – наголосив В’ячеслав Богуслаєв.

Варто зауважити, що наразі й досі невідомо, хто замовив санітарні 2МСБ-1, про які говорив Президент “Мотор Січ”. Адже, попри інтерес до цієї машини, представники МВС, ДСНС та міністерства охорони здоров’я, під час ознайомлення з нею на початку листопада цього року, повідомили лише про “розгляд можливості долучення цього модернізованого гелікоптера до експериментального проєкту аеромедичної евакуації”, з можливим терміном початку експлуатації у 2022 році.

blank
Вертоліт Мі-8МСБ-В та Мі-14. Фото: АрміяInform

Також наразі не зовсім зрозуміла й ситуація з майбутнім виробництвом нових фюзеляжів для 2МСБ та 8МСБ. За попередньою інформацією, виготовлянням перших дослідних зразків українських фюзеляжів (за документацією “Мотор Січ”) займуться на ХДАВП. Однак, де планують відкрити лінію з серійного виробництва – поки невідомо.

Своєю чергою, постачання нових гелікоптерів, зокрема 8МСБ-В (Мі-8МСБ-В) для Збройних сил України продовжується. Так, днями стало відомо, що 10-та морська авіаційна бригада ВМС України отримала ще два Мі-8МСБ-В й “найближчим часом отримає ще певну кількість гелікоптерів різних модифікацій”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають