9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 24 Березня, 2023

“Мотор Січ” почне виготовляти фюзеляжі для гелікоптерів на базі Харківського авіаційного заводу

На виробничих потужностях заводу «Тора», який знаходиться на базі ДП “Харківське державне авіаційне виробниче підприємство”, невдовзі планують відродити проєкт з виготовлення фюзеляжів для українських гелікоптерів.

Відповідну інформацію повідомив під час інтерв’ю виданню “Укрінформ” генеральний директор АТ “Мотор Січ” В’ячеслав Богуслаєв, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

“Фюзеляж ми починаємо в Харкові робити для гелікоптера 4,5 тонн злітної ваги. Тобто це середній гелікоптер, але ми готуємося і до випуску середньо важкого гелікоптера на 13 тонн, а потім буде і на 15 тонн. У нас в Україні є власна наукова і виробнича база”, – відзначив очільник приватного підприємства.

Нагадаємо, ще у 2019 році колишній гендиректор ХДАВП Сергій Задорожний повідомив, що “Мотор Січ” та “Харківське державне авіаційне виробниче підприємство” домовилися про виробництво корпусів, які на 70% будуть складатися з композитних матеріалів, для гелікоптерів МСБ-2. Однак надалі інформації про подальший розвиток цього виробництва більше не було.

blank
Мотор Січ – Фото: Дмитро Смольєнко

Своєю чергою, у червні цього року, новий директор ХДАВП Олександр Кривоконь повідомив, що на харківському підприємстві наразі проходять певні роботи з виготовлення окремих частин для фюзеляжу гелікоптера на замовлення “Мотор Січ”, однак не вказав модель цієї машини.

“Ми на сьогодні підписали договір, підписали специфікації на виготовлення оснащення для фюзеляжів гелікоптерів. Також в нас підписана специфікація на хвостову балку для цього гелікоптера і ми вже робимо сьогодні один такий виріб, для того, щоб пустити його на випробування”, – розповів Олександр Кривоконь.

blank
Нові кабіни гелікоптерів Мі-2МСБ з композитних матеріалів в цеху ТОВ “Співдружність Авіа Строй”

Зауважимо, що гелікоптери типу Мі-2 та його українські версії від “Мотор Січ” мають максимальну злітну вагу до 3700 кг, що дещо менше, ніж повідомив В’ячеслав Богуслаєв (4500 кг). Водночас цього недостатньо для іншого забутого проєкту – МСБ-6 “Отаман”, який начебто мав мати злітну вагу у 6-7 тонн.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають