9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 24 Березня, 2023

“Мотор Січ” підписала угоду на постачання 14 двигунів для турецьких бойових гелікоптерів

Turkish Aerospace Industries (TUSAS) підписало угоду з українським авіадвигунобудівним підприємством “Мотор Січ” на постачання 14 двигунів для турецького бойового гелікоптера важкого класу.

Повідомляє Національний Промисловий Портал.

Як зазначають у виданні Defence World, перші два двигуни будуть передані TUSAS у вересні 2022 року. Загалом поставки визначеної партії будуть завершені у 2025 році.

«Як ми й обіцяли, ми завершили чергову важливу і критичну фазу для нашого вертольота важкого класу, який полетить у 2023 році. Ми запустили проєкт, який започаткували під керівництвом президента оборонної промисловості у 2019 році, новим контрактом через 2 роки. Сподіваємось, як TAI (Turkish Aerospace Industries), ми зробимо цей амбітний крок до 2023 року в 100-й рік нашої Республіки», – сказав генеральний директор TUSAŞ, професор, д-р Темель Котіл.

Перший політ турецького бойового вертольота важкого класу повинен відбутися у 2023 році. Він матиме приблизно вдвічі більшу злітну вагу, ніж вертоліт АТАК.

blank
Підписання угоди між Turkish Aerospace Industries та “Мотор Січ” на постачання 14 двигунів для турецького ударного гелікоптера важкого класу. Фото: TUSAS

Нагадаємо, вперше про участь українського авіадвигунобудівного підприємства у створенні турецького бойового гелікоптера важкого класу стало відомо у березні цього року. Тоді генеральний директор компанії Turkish Aerospace Industries Темель Котіл заявив, що новий турецький гелікоптер отримає двигуни українського виробництва.

Важкий бойовий вертоліт проєктується в одному класі з американським АН-64 Apache і російським Мі-28. Контракт на його створення був підписаний 22 лютого 2019 року.

Розробники використовують досвід, отриманий під час проєктування й експлуатації вертольота T129 ATAK, який був розроблений на базі італійського вертольота A129 Mangusta.

Злітна маса нового вертольота становитиме понад 10 тонн, маса корисного навантаження – 1200 кг. Практична стеля польоту – 6 км, швидкість – 315 км/год.

На озброєнні гелікоптера будуть 30-мм або 20 мм гармати, керовані ракети класів “повітря-повітря” та “повітря-поверхня”, а також некероване ракетне та бомбове озброєння.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають