9.5 C
Alba Iulia
Середа, 6 Грудня, 2023

«Мотор Січ» модернізує гелікоптер для авіабригади імені Олега Антонова (фото)

Акціонерне товариство «Мотор Січ» проведе капітальний ремонт з модернізацією гелікоптера 15-ї бригади транспортної авіації Повітряних сил.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Вертоліт Ми-8ТП пройде капітальний ремонт з модернізацією до рівня Мі-8МСБ-В.

Ми-8ТП — пасажирська версія вертольота побудований для перевезення груп людей. Має зв’язкову станцію з тросовою антеною, що випускається в польоті, і робочим місцем оператора даної станції.

Модель 8МСБ-В – український варіант модернізації радянського багатоцільового вертольота Ми-8, розроблений компанією «Мотор Січ».

У ході модернізації Ми-8 до рівня 8МСБ, проводиться ремоторизація у ході якої мотори ТВ2-117 замінюють на нові, більш потужні турбовальні двигуни ТВ3-117ВМА-СБМ1В серії 4Е виробництва «Мотор Січ» з електронним запуском.

Гелікоптер Ми-8ТП Повітряних сил ЗС України. Фото: пресслужба 15 БрТрА

Військовий вертоліт 8МСБ-В у ході модернізації отримує додаткове обладнання:

  • нові системи збору, реєстрації та обробки польотної інформації;
  • аварійний радіомаяк;
  • лазерна система формування прицільної марки ФПМ-01кв;
  • станція оптико-електронного придушення «Адрос»;
  • комбінований пристрій викиду теплових помилкових цілей «Адрос» КУВ 26-50;
  • екранно-вихлопні пристрої АШ-01В для зниження температури і розсіювання потоків вихлопних газів.

Крім того, на гелікоптер можуть бути встановлені додаткові паливні баки та озброєння: керовані і некеровані ракети, стрілецько-гарматне озброєння, до шести авіабомб або система повітряного мінування ВСМ-1.

Гелікоптер Ми-8ТП Повітряних сил ЗС України. Фото: пресслужба 15 БрТрА

З початку виробництва в Запоріжжі модернізованих машин (8МСБ та 2МСБ) підприємство реалізувало близько 100 таких вертольотів. Значна частина з них була поставлена саме українським військовим.

У 2021 році 15-та бригада транспортної авіації отримала вертоліт Мі-8МСБ-В. Тоді теж багатоцільовий вертоліт пройшов комплексний ремонт та модернізацію.

Окрім нових двигунів (ТВ3-117ВМА-СБМ1В серії 4Е) модернізовану машину оснастили сучасною навігаційно-зв’язковою системою, картографічно-плановою системою з модулем супутникового зв’язку, новою системою керування зброєю тощо.

Останні новини:

Зараз читають