9.5 C
Alba Iulia
Субота, 27 Листопада, 2021

“Мотор Січ” до кінця року сертифікує “скляну кабіну” для гелікоптерів Мі-8МСБ (відео)

Сучасна “скляна кабіна” для гелікоптерів Мі-8МСБ є спільним проєктом запорозького приватного підприємства, що входить до складу ГС “Ліга оборонних підприємств України” та київського “ПКФ “Сторк”.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

Про плани, щодо сертифікації вітчизняної розробки, повідомив Президент “Мотор Січ” В’ячеслав Богуслаєв під час відвідання змагань з гвинтокрилого спорту, що відбулися у Запоріжжі 26-27 червня цього року.

“Цього року сертифікуємо “скляну кабіну”. Унікальну, я вважаю кабіну, тому що по ергономіці вона найкраща у світі. Це визнають усі льотчики, які сиділи в цій кабіні”, – відзначив В’ячеслав Богуслаєв.

За його словами, першим буде сертифікований вантажний гелікоптер Мі-8МСБ, а надалі нову авіоніку отримають менші машини типу Мі-2.

“Ми її сертифікуємо спочатку на великому гелікоптері (Мі-8МСБ). А потім… вона складається з двох частин. Потім, будь-яку ліву чи праву частину беремо й ставимо на гелікоптери. “Надія” (багатоцільовий гелікоптер МСБ-2 “Надія”) у нас 5 гелікоптерів стоять чекають нову кабіну”, – розповів Президент «Мотор Січ».

blank
Нова панель кабіни пілотів гелікоптера Мі-8МСБ розробки “Мотор-Січ” Фото: Мотор-Січ

Нагадаємо, про розробку “скляної кабіни” вперше стало відомо на початку минулого року. У вересні 2019 року один з Мі-8МСБ “Мотор Січ”, був оснащений такою кабіною й успішно пройшов технічне відпрацювання нових систем в цеху остаточного складання.

У жовтні 2019 року на Міжнародній виставці “Зброя та Безпека-2019” був представлений модернізований Мі-8МСБ-В, який, окрім іншого, також був обладнаний новітньою авіонікою.

На відміну від звичайної системи моніторингу з десятками різних лічильників та індикаторів в “скляній кабіні” всі аналогові прилади замінені на п’ять електронних дисплеїв. Подібна конфігурація у рази спрощує керування машиною, навігацію та дозволяє пілотам гелікоптеру сконцентруватися на найбільш важливої інформації.

blank
Гелікоптер Мі-8МСБ ВМС України

Варто також додати, що за останні роки “Мотор Січ” домоглася значних успіхів в розробці та модернізації гвинтокрилої техніки. Так, за словами В’ячеслава Богуслаєва запорозьке підприємство модернізувало та зібрало вже близько 80 оновлених машин.

“Ми вже зробили понад 80 гелікоптерів, модернізували, отримали сертифікати — українські сертифікати, міжнародні сертифікати. Мі-8МСБ сертифікований в Європі, і ми його сьогодні робимо в декількох модифікаціях”, – відзначив Президент “Мотор Січ”.

Окрім оновленої авіоніки та більш потужних та економних двигунів, українські версії гелікоптерів Мі-8 та Мі-2 також почали оснащувати композитними деталями. Зокрема оновлені Мі-2МСБ вже зараз мають передню частину (кабіну та капот двигуна) та двері виготовлені з сучасних композитних матеріалів. Також йде процес налагодження виробництва композитних лопатей.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають