9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 6 Грудня, 2022

Модернізовані на “Мотор Січ” санітарно-евакуаційні гелікоптери зацікавили МВС та МОЗ (відео)

У рамках робочого візиту до Запоріжжя, міністр внутрішніх справ Денис Монастирський відвідав АТ “Мотор-Січ”, де ознайомився з потенціалом заводу у виробництві гелікоптерів для амбіційного проєкту створення Єдиного аеромедичного простору.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Відповідну інформацію оприлюднила пресслужба МВС України, додавши, що наразі аеромедична евакуація працює лише в західному регіоні з базою у Львові та в Київському регіоні з базою гелікоптерів у Києві.

Окрім делегації силових структур (МВС, ДСНС та НГУ), “Мотор Січ” також відвідали й представники міністерства охорони здоров’я, котрі долучені до виконання цього проєкту.

blank
Новий санітарний гелікоптер Мі-2МСБ-1 від “Мотор Січ” під час презентації 22 жовтня 2021 року. Фото: Телеканал TV5

В МВС відзначили, що для масштабування Єдиного аеромедичного простору на всю територію України, потрібно додатково придбати гелікоптери. Саме тому МВС вивчає можливості та пропозиції заводу “Мотор-Січ” щодо виробництва в Україні гелікоптерів Мі-2МСБ-1 та їх використання разом із французькими Airbus H-145 Нацполіції.

“На сьогодні проєкт уже довів свою дієвість, важливість та необхідність. Лише у жовтні у Львівському регіоні здійснено 23 рятувальні місії. Це ті випадки, коли швидкість відіграла вирішальну роль у складній ситуації і врятувала життя людей”, – наголосив Денис Монастирський.

blank
Новий санітарний гелікоптер Мі-2-МСБ-1 від “Мотор Січ”. Фото: Телеканал TV5

Презентація Мі-2МСБ-1

Нагадаємо, що перша публічна презентація санітарного Мі-2МСБ-1 від “Мотор Січ”, відбулася 22 жовтня цього року, в рамках започаткування експериментальної програми аеромедичної евакуації людей у критичному стані у Запоріжжі (разом з відкриттям майданчику для гелікоптерів неподалік від місцевої обласної лікарні) на основі державно-приватного партнерства.

blank
Медична модернізація Мі-2МСБ-1 від “Мотор Січ” зацікавила МВС та МОЗ України. Фото: МВС України

Саме цю машину уважно вивчали як представники МВС, так і спеціалісти – медики. Зокрема, запрошена на огляд державний експерт Директорату високотехнологічної медичної допомоги та інновацій МОЗ України Тетяна Потупалова одразу перевірила всі медичні системи нової машини.

“Ми розглядаємо можливість долучення цього модернізованого гелікоптера до експериментального проєкту аеромедичної евакуації, який започаткований в Україні з 2021 року. У 2022 році, якщо буде досягнуто принципових домовленностей між виробником та Міністерствами (МОЗ та МВС), ми долучимо цей продукт компанії “Мотор Січ” до проєкту”, – зазначила Тетяна Потупалова.

blank
В презентації МВС України є плани з закупівлі гелікоптерів “Мотор Січ”, однак наразі вони ще незатверджені

Що цікаво, в презентації МВС України з розбудови Єдиного аеромедичного простору, вже вказані плани з закупівлі гелікоптерів Мі-2МСБ, “які будуть придбані у 2021-2022 роках”.

МВС продовжує отримати французькі Airbus Helicopters H-145

За попередньо анонсованими МВС планами, українські санітарні гелікоптери будуть працювати спільно з французькими Airbus Helicopters H-145. За угодою з іноземним виробником, МВС України отримає всі 10 замовлених машин в цьому році.

blank
Фото: Олексій Тренін

Зазначимо, що постачання йде за графіком й днями сьома та восьма машини для Національної поліції України були помічені у Львові. Водночас зрозуміло, що навіть залучення всіх H-145 та їх використання лише в новому проєкті буде недостатнім для запланованого МВС створення 25 регіональних центрів аеромедичної евакуації та роботи бригад та гелікоптерах в режимі 24/7.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають