9.5 C
Alba Iulia
Субота, 28 Січня, 2023

Міноборони отримає літак Ан-148 від “Антонова” та гелікоптер Мі-8

Літак Ан-148-100В та гелікоптер Мі-8МТВ-1 зі складу Державного авіаційного підприємства “Україна” (підпорядкована ДУСі) передають у розпорядження Міністерству оборони України.

Повідомляє Національний Промисловий Портал.

Передача майна відбувається згідно з Указом Президента України №154/2021 “Про впорядкування використання об’єктів державної власності, що перебувають в управлінні Державного управління справами”.

Таким чином, Міністерство оборони України зможе розпоряджатися літаком Ан-148-100В (зав. 01-09) та гелікоптером Мі-8МТВ-1 (зав. 804M01) у своїх цілях. Ці повітряні судна належали Державному управлінню справами.

“Кабінету Міністрів України та Державному управлінню справами забезпечити передачу в установленому порядку об’єктів державної власності, зазначених у статті 1 цього Указу, з управління Державного управління справами до сфери управління Міністерства оборони України”, – зазначається в Указі Президента.

blank
Гелікоптер Мі-8МТВ-1. Фото: Natalia Demuanchuk

Гелікоптер Мі-8МТВ-1 (зав. 804M01) побудований у 2003 році на Казанському вертолітному заводі. Обладнаний спеціальним салоном з необхідними системами зв’язку, гелікоптер з бортовим UR-РАА вже понад 18 років перевозить Президента України.

blank
Літак Ан-148-100В (01-09) у верхньому ряду праворуч

Літак Ан-148-100В (зав. 01-09) побудований на серійному заводі “Антонов” у 2010 році. Він експлуатувався авіакомпаніями “Авіасвіт” та МАУ, а в грудні 2013 року був переданий на зберігання ДП “Антонов”. При цьому, ДАП “Україна” висловила інтерес щодо подальшої експлуатації цього повітряного судна. Воно мало стати четвертим літаком у парку українського перевізника перших осіб держави.

Згодом, цей літак неодноразово потрапляв на об’єктиви телекамер у цеху кінцевого складання літаків ДП “Антонов”. На сьогодні на літаку фахівцями підприємства проводяться роботи з відновлення льотної придатності.

Таким чином, Міністерство оборони України отримає літак Ан-148 безпосередньо з підприємства “Антонов”. Модифікація, у якій літак буде переданий замовнику, наразі невідома.

blank

У результаті, в Україні залишиться лише один літак Ан-148 без експлуатанта. Це літак з заводським номером 01-01, який зберігається на аеродромі підприємства-виробника у Гостомелі. Він є першим літаком цього типу.

У грудні 2019 року літак було виставлено на продаж в системі електронних торгів арештованим майном СЕТАМ. Пізніше ціну на нього було знижено удвічі.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають