9.5 C
Alba Iulia
Субота, 23 Жовтня, 2021

Міноборони отримає літак Ан-148 від “Антонова” та гелікоптер Мі-8

 • Літак Ан-148-100В та гелікоптер Мі-8МТВ-1 зі складу Державного авіаційного підприємства “Україна” (підпорядкована ДУСі) передають у розпорядження Міністерству оборони України.

  Повідомляє Національний Промисловий Портал.

  Передача майна відбувається згідно з Указом Президента України №154/2021 “Про впорядкування використання об’єктів державної власності, що перебувають в управлінні Державного управління справами”.

  Таким чином, Міністерство оборони України зможе розпоряджатися літаком Ан-148-100В (зав. 01-09) та гелікоптером Мі-8МТВ-1 (зав. 804M01) у своїх цілях. Ці повітряні судна належали Державному управлінню справами.

  “Кабінету Міністрів України та Державному управлінню справами забезпечити передачу в установленому порядку об’єктів державної власності, зазначених у статті 1 цього Указу, з управління Державного управління справами до сфери управління Міністерства оборони України”, – зазначається в Указі Президента.

  Гелікоптер Мі-8МТВ-1. Фото: Natalia Demuanchuk

  Гелікоптер Мі-8МТВ-1 (зав. 804M01) побудований у 2003 році на Казанському вертолітному заводі. Обладнаний спеціальним салоном з необхідними системами зв’язку, гелікоптер з бортовим UR-РАА вже понад 18 років перевозить Президента України.

  Літак Ан-148-100В (01-09) у верхньому ряду праворуч

  Літак Ан-148-100В (зав. 01-09) побудований на серійному заводі “Антонов” у 2010 році. Він експлуатувався авіакомпаніями “Авіасвіт” та МАУ, а в грудні 2013 року був переданий на зберігання ДП “Антонов”. При цьому, ДАП “Україна” висловила інтерес щодо подальшої експлуатації цього повітряного судна. Воно мало стати четвертим літаком у парку українського перевізника перших осіб держави.

  Згодом, цей літак неодноразово потрапляв на об’єктиви телекамер у цеху кінцевого складання літаків ДП “Антонов”. На сьогодні на літаку фахівцями підприємства проводяться роботи з відновлення льотної придатності.

  Таким чином, Міністерство оборони України отримає літак Ан-148 безпосередньо з підприємства “Антонов”. Модифікація, у якій літак буде переданий замовнику, наразі невідома.

  У результаті, в Україні залишиться лише один літак Ан-148 без експлуатанта. Це літак з заводським номером 01-01, який зберігається на аеродромі підприємства-виробника у Гостомелі. Він є першим літаком цього типу.

  У грудні 2019 року літак було виставлено на продаж в системі електронних торгів арештованим майном СЕТАМ. Пізніше ціну на нього було знижено удвічі.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Чорноморський банк торгівлі та розвитку інвестував 776,2 млн євро в українські проєкти

  Чорноморський банк схвалив 53 інвестиційні проєкти в Україні на 842,7 млн євро. З них вже здійснено фінансування...

  Новий сучасний цех відкрила птахофабрика на Волині

  Володимир-Волинська птахофабрика 21 жовтня відкрила цех з виготовлення м'ясо-кісткового борошна. Він входить в проєкт будівництва нового Переробного комплексу, який підприємство розпочало у...

  “Інтерпайп” сплатив понад два мільярди гривень податків і зборів з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в січні-вересні 2021 року перерахувала 2,22 мільярда гривень податків і зборів, що на 13% перевищує показник аналогічного періоду...

  У Нетішині зариблюють водойму-охолоджувач Хмельницької АЕС

  У Нетішині Хмельницької області проводять зарибнення водойми-охолоджувача однойменної АЕС, яке триває протягом місяця, з 18 жовтня по 15 листопада.

  Перероблений пластик використали для облаштування дитячого майданчику в Івано-Франківську

  В Івано-Франківську з переробленого пластику облаштовують елементи для дитячого майданчика. Знаходиться він у дворі будинку, що на вулиці Пулюя, 15. Його мешканці...

  Міжнародна компанія NEQSOL Holding подала заявку на купівлю частки найбільшого українського виробника цементу

  Міжнародна група NEQSOL Holding, яка володіє мобільним оператором Vodafone Україна, подала заявку в Антимонопольний комітет на купівлю пакета акцій найбільшого українського виробника цементу ПрАТ...

  Морські порти України з початку року перевалили понад 106 мільйонів тонн вантажів

  Морські порти України в січні-вересні 2021 року скоротили перевалку вантажів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 10,7%, або на 12,67...

  На Житомирщині запустили нове виробництво житнього і цільнозернового борошна

  На Житомирщині компанія “Зернова База України” почала випускати житнє борошно.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

  Зараз читають

  Україна інвестує 100 млрд доларів на 10 років у програму скорочення викидів

  Україна інвестує $100 млрд у «зелений» курс, ціль — скорочення викидів на 65% у порівнянні з 1990...

  У Міноборони створили Департамент державного гарантування якості

  Для вдосконалення взаємодії з виконавцями оборонних закупівель у Міністерстві оборони створено Департамент державного гарантування якості.

  У Вінниці компанія “Еко-Снек” побудує новий цех з виробництва фруктових цукерок та дитячого пюре

  Компанія “Еко-Снек”, яка спеціалізується на виготовленні фруктових цукерок та пюре для дітей, розширює виробництво і побудує новий...

  У Володимир-Волинському для військовослужбовців ЗСУ побудували житло (відео)

  14 жовтня 42 військовослужбовці Володимир-Волинського гарнізону отримали ордери на службове житло.Будинок зводили...