9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Червня, 2022

Луцький завод “Мотор” освоїв виробництво понад 6 000 позицій комплектуючих для військових літаків

ДП “Луцький ремонтний завод “Мотор”, яке входить до складу ДК “Укроборонпром”, успішно продовжує програму імпортозаміщення й поступово освоює виробництво на власних потужностях все більшої номенклатури виробів.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

“Наше підприємство освоїло виробництво понад 6 000 номенклатурних позицій (станом на 2019 було 5,5 тисяч, – прим. ДЕ) та планується освоїти виробництво всієї номенклатури деталей авіадвигунів. А це понад вісім тисяч найменувань!”, – наголосив директор підприємства Володимир Маракулін, зауваживши, що раніше ці деталі постачали підприємства з країни-агресора.

За його словами, допомогою в цій справі заводчанам стала й планомірна закупівля нового обладнання. Так у 2018 році фінансування оновлення верстатного парку склало 88 млн гривень, у 2019-2020 роках – близько 100 млн грн, а у поточному році на придбання та здійснення модернізації основних засобів планують виділити 70 мільйонів гривень.

blank
ЛРЗ “Мотор” в останні роки почав інтенсивне оновлення верстатного парку / Фото: АрміяInform

Нагадаємо, на ЛРЗ “Мотор” здійснюється капітальний ремонт авіаційних турбореактивних двоконтурних двигунів з форсажною камерою АЛ-31Ф, АЛ-21Ф-3Т та РД-33, якими відповідно оснащуються бойові літаки Су-24, Су-27 та МіГ-29. Також на підприємстві капіталять двигуни ГТДЕ-117, ГТДЕ-117(-1) та 12 найменувань агрегатів двигуна Д30-КП для військово-транспортного літака Іл-76.

Оскільки це єдине в Україні підприємство, яке здатне виконувати такий спектр робіт, Міноборони України досить активно замовляє ремонт двигунів для винищувачів Повітряних сил ЗС України.

Зокрема відомо, що цьогоріч ЛРЗ “Мотор” вже отримало кілька замовлень на відновлення ТРДДФ (чотирьох РД-33, чотирьох АЛ-31Ф та двох АЛ-21Ф-3Т).

blank

“В першому півріччі 2021 року з Повітряними Силами України укладено низку договорів закупівлі послуг з ремонту авіаційної техніки на загальну суму понад 133 мільйони гривень”, – відзначив Володимир Маракулін.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають