9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Лютого, 2023

Літак Ан-178-100Р готовий до льотних випробувань

ДП «Антонов» завершило процес імпортозаміщення на першому дослідному літаку Ан-178-100Р і готове до початку льотних випробувань нового повітряного судна.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на пресслужбу “Укроборонпрому”.

Так, у вівторок, 28 грудня, цього року на ДП «Антонов» відбудеться викатка першого військово-транспортного літака Ан-178-100Р №001, призначеного для проведення льотних сертифікаційних випробувань.

Перед початком льотних випробувань цього дня літак оглянуть Міністр оборони України Олексій Резніков, Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Павло Рябікін, Головнокомандувач Збройних Сил України, генерал-лейтенант Валерій Залужний, Голова Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич, Командувач Повітряних Сил Збройних Сил України, генерал-лейтенант Микола Олещук, генеральний директор Укроборонпрому Юрій Гусєв, генеральний директор ДП «Антонов» Сергій Бичков та Президент Української Аерокосмічної Асоціації Віктор Попов.

blank
Фото: Офіс Президента України

В “Укроборонпромі” зазначають, що на цьому літаку встановлено обладнання вітчизняних та західних постачальників комплектуючих, які були обрані в ході масштабної програми імпортозаміщення.

Завершення побудови літака Ан-178-100Р №001 та його передача на льотні випробування є важливим етапом виконання програми забезпечення Повітряних Сил Збройних Сил України сучасною авіаційною технікою. Нагадаємо, що на ДП «Антонов» зараз збирають три літаки Ан-178 на замовлення саме ЗСУ.

blank

Скандал з російськими комплектуючими

Не зважаючи на заяви представників українського ВПК про відсутність російських комплектуючих в українських літаках Ан-178-100Р, наші колеги з Defence Express опублікували матеріал, де стверджується, що ДП «Антонов» закуповує російський допоміжний газотурбінний двигун ТА18-100 для літака Ан-178-100Р (номер 001). Виробником цього двигуна виступає НПП “Аэросила”, яка розташована в Російській Федерації, а з 2017 року є підсанкційною згідно з рішенням РНБО.

За запевненням українських авіабудівників, силова установка закуплена в італійського виробника – OMI s.r.l. через фірму AerOMI International Ltd (Великобританія), проте у Defence Express зазначають, що дані компанії напряму пов’язані з російським підприємством і виробничий майданчик в Італії використовується лише для ліцензійного складання двигунів РФ. Право на ліцензійне складання італійських двигунів компанія отримала у 2014 році, з початком російсько-української війни.

blank
Фото: ДК “Укроборонпром”

Довідка

Літак Ан-178-100Р є військово-транспортним літако розробки ДП «Антонов», що призначений для перевезення людей (до 100 осіб), техніки, вантажів, десантування спеціальної техніки та парашутистів, а також медичної евакуації поранених та постраждалих.

Нова модифікація літака була розроблена з урахуванням первинних потреб Збройних сил. Розробник залишив можливість переобладнання повітряного судна у потрібну конфігурацію.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають