9.5 C
Alba Iulia
Середа, 28 Вересня, 2022

Компанія BAYKAR випробувала український реактивний двигун на БПЛА “Kizilelma” (відео)

Компанія “BAYKAR” провела успішне випробування інтегрованого двигуна на реактивний безпілотник “Bayraktar Kizilelma”.

Про це йдеться у повідомлені турецької компанії “BAYKAR”, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

У 2021 році “BAYKAR” замовила в українського державного підприємства “Івченко-Прогрес” реактивні двигуни АІ-322Ф та АІ-25ТЛТ.

Українські реактивні двигуни були придбані для інтеграції на перспективний бойовий турецький безпілотник.

Новий реактивний надзвуковий малопомітний палубний БПЛА “Bayraktar Kizilelma” розробляється в рамках проєкту MIUS (Muharip İnsansız Uçak Sistemi).

На папері новий апарат був представлений лише 4 серпня 2021 року, а вже за рік “Bayraktar Kizilelma” досягли стадії прототипу.

Згідно з даними, наданими компанією, БПЛА матиме робочу висоту 12 000 м, злітну вагу 5,5 тонни, корисне навантаження 1,5 тонни й вантажопідйомність боєприпасів в 1 тонну.

blank
Візуалізація турбореактивного двоконтурного двигуна AI-322-30 Зображення: ДП «Івченко-Прогрес»

У той час як MIUS-A буде близький до надзвукової швидкості з українським двигуном АІ-25ТЛТ, MIUS-B буде надзвуковим з українським двигуном АІ-322Ф і турецьким TEI TF-6000.

MIUS-B матиме у 2,5 раза потужніший двигун, що істотно відрізняє його за технічними характеристиками від MIUS-A.

Передбачається, що безпілотники проєкту MIUS будуть запускатися з борту універсального десантного корабля TCG Anadolu (L-400) без допомоги катапультної системи.

blank

Наприкінці серпня цього року “BAYKAR” завершила складання другого прототипу реактивного ударного безпілотника “Bayraktar Kizilelma”.

Перший зразок був закінчений в червні 2022 року. Перші польоти обох прототипів очікуються у 2023 році.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають