9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 28 Січня, 2022

Харківський авіазавод ставить за мету відновлення серійного виробництва АН-74

Харківське державне авіаційне виробниче підприємство (ХДАВП) за останнє півріччя збільшило обсяги виробництва в 1,6 раза, проте завантаження підприємства, як і раніше, незначне, повідомив генеральний директор ХДАВП Сергій Задорожний.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Інтерфакс-Україна.

“Ми на сьогодні регулярно виплачуємо заробітну плату, але не всьому колективу, а виключно тим, хто виконує завдання, які зараз ставляться… Близько 6-9% усього наявного обладнання на сьогодні задіяно. Тому мета наша – відновити серійне виробництво літаків АН-74. Держзамовлення у вигляді двох машин дасть можливість сьогодні завантажити підприємство досить серйозно”, – сказав С.Задорожний на нараді в Харківській облдержадміністрації.

Відповідаючи на запитання міністра внутрішніх справ Арсена Авакова про можливості серійного виробництва легкого літака ХАЗ-30, С.Задорожний зазначив, що під виробництво цього літака виділено окрему лінію.

“На першому етапі за наявності замовлення машин десять на рік зробимо”, – сказав С.Задорожний.

А. Аваков попросив підготувати пропозицію, щоб Міністерство внутрішніх справ могло проаналізувати та порівняти ХАЗ-30 із літаками Diamond того самого класу.

Як повідомлялося, раніше у вівторок Арсен Аваков заявив, що МВС розглядає можливість закупівлі вітчизняних літаків для потреб Нацгвардії й Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Зокрема, за його словами, МВС планує купити два АН-74 ТК200 у ХДАВП.

Влітку 2012 року ХДАВП презентував двомісний легкий літак ХАЗ-30, розроблений конструкторським бюро підприємства. Цей літак призначений для первинного навчання курсантів льотних училищ військової та цивільної авіації, а також пілотів аероклубів і для виконання польотів приватними особами.

ХАЗ-30 обладнано австрійським двигуном Rotax-912 ULS із тяговим трилопатевим повітряним гвинтом. Його максимальна швидкість – 200 км/год, довжина розгону – 100 м, довжина пробігу – 100 м.

Максимальна злітна маса літака становить 650 кг, максимальна посадкова маса – 650 кг, максимальна маса спорядженого літака – 565 кг, маса порожнього літака – 395 кг.

Літак здійснює зліт і посадку на злітно-посадковій смузі зі штучним та ґрунтовим покриттям.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають